SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Galatasaray ile Eskişehirspor’a verilen para cezalarını onadı.

Tahkim Kurulu’ndan yapılan açıklamada, PFDK tarafından taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, bu ihlalin aynı sezon içerisinde aynı kategoride gerçekleştirilen ikinci ihlal olmasından dolayı Galatasaray’a verilen 80 bin lira para cezasının onandığı kaydedildi.

Yapılan açıklamada kötü tezahüratın sezon içerisinde 2. kez tekrar edilmesi nedeniyle 80 bin TL ceza verildiği açıklanırken zeminin statüye aykırı sulanması ve saha olayları nedeniyle ekstradan 20 bin TL daha ceza aldı.

İşte o açıklama:

“GALATASARAY A.Ş.’nin, 08.02.2014 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. – ESKİŞEHİRSPOR Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı takdiren 80.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş.’nin, yeşil zeminin statüye aykırı olarak sulanmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Cezaların birleştirilmesi suretiyle GALATASARAY A.Ş.’nin, toplam 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Yine aynı gerekçeyle ve üçüncü kez tekrarı yaşanan durum nedeniyle Eskişehirspor’a verilen 150 bin lira para cezasının da onandığı ifade edildi.

 

Yayınlanma Tarihi:17:11,