SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, CNN Türk’te yayınlanan ‘Tarafsız Bölge’ programında çarpıcı açıklamalar yaptı. Canlı yayında şike davası süreci hakkında konuşan Yıldırım, yorumcu Rıdvan Dilmen’e de çağrıda bulundu.

RIDVAN ÇOK BİLİYORSA ÇIKSIN ANLATSIN Soru: Rıdvan Dilmen’in çok tartışılan bir açıklaması oldu. (Aziz Yıldırım yanıltılıyor. Başbakan Fenerbahçe’ye çok iyilik yaptı. Bu konuda Aziz Yıldırım konuşabilir) dedi.

Cevap: Başbakan, kanunla ilgili iyilik yaptı. Teşekkür de ettim. Onun dışında Rıdvan gelip anlatıyor bir şeyler. Kongrede Mehmet Ali Aydınlar’ın cevaplandırması için “Başbakan’la ne konuştunuz?” diye bir soru yönelttim. Sayın Başbakan onu da yanlış anlamış. O soruda aslında amaç şuydu; Sayın Başbakan, Sayın Şenes Erzik ile Mehmet Ali Bey’i çağırmış. Demiş ki; Bu şike nedir, özü nedir? Bunlar da demişler ki; Sahaya yansıyan bir şey yok. Başbakan, “Şike varsa kanunda ne varsa gereğini yapın. Yoksa da gereğini yapın” demiş. Bu konuyu anlattı bana. Ufak tefek şeyler de anlatıyordu, ama Rıdvan çok biliyorsa çıksın kendisi anlatsın. Ben de telefonla bağlanırım, evet veya hayır diye teyidini veririm.

Soru: Peki biraz Rıdvan Dilmen abartıyor mu? Cevap: Bilemiyorum o kendisinin görüşleridir. Herhalde üzülmüştür ondan konuşmuştur.

Yayınlanma Tarihi:13:10,