SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu 2 haftadır futbol gündeminde önemli bir yer işgal ediyor. Nedeniyse yapamadığı orta, imajını zedeleyen reklam filmi değil. İyi futbolu. Sabri iki haftadır oynadığı oyunla “40 yıllık Sabri’ye ne oldu” diye sorduruyor.

Sabri Sarıoğlu artık savunmanın her iki kanadında da güven veriyor, hücuma büyük destek veriyor, ortalarının çoğu yerine gidiyor, sevinirken garip şekilde başı yarılsa da attığı şutlar etkili, gol yapıyor, kaleciyi zora sokuyor.

Bu tabloyu 1 ay önce aynı şeklide ifade edilseydi kimse inanmazdı ama gerçek bu!

PEKİ SABRİ’YE NE OLDU? 1 – Galatasaray’da Mancini geldikten sonra belli ki daha çok çalışan formayı kapıyor. Sabri, Ceyhun buna iki iyi örnek. Hatta son haftalarda yine Hakan Balta. Mancini’nin adeleti performansı arttırıyor.

2- Sabri, Eboue’nin gelişinden sonra çok bu sezona kadar pek oynama fırsatı bulamadı. Bu sezon ise özellikle yabancı sınırı önünü açtı. Ancak gerek Veysel gerekse Salih Dursun’un gelişi Sabri’ye “pabuç pahalı” dedirtmişe benziyor. Çünkü alternatifler çoğaldı.

3- Asıl can alıcı noktalardan biriyse Sabri’nin sezon sonu bitecek sözleşmesi. Çünkü Galatasaray, Sabri ile en son 2+1 yıllık sözleşme yapmış ve 1 yıılık uzatma opsiyonu bir önceki sezonda 30 resmi müsabakada oynaması şartına bağlamıştı. Sabri şu ana kadar lig ve kupada 18 resmi maçta oynadı. Şampiyonlar Ligi’nde henüz oynamadı. Dolayısıyla Galatasaray’da bir yıl daha ve 1.250 bin dolar garanti ücret almak istiyorsa artı 12 maça daha çıkmak zorunda. Bunun içinde iyi olmaktan başka çaresi görünmüyor.

İKİ GÖRÜŞ SABRİ’NİN DÜŞTÜĞÜ DURUM DOĞRU DEĞİL AMA.. Hakan Ünsal – Eski takım arkadaşı: Sabri artık benim de beğendiğim bir futbolcu ve saygıyı hak ediyor. Sabri’nin sosyal ortamda düştüğü durumu doğru bulmuyorum. Gerçi de Sabri de bunu kabullenmiş durumda. Yapacak bir şey yok. Bu Sabri sahada olduğu sürece Eboue’ye ihtiyaç görünmüyor. Sabri’nin panik hali vardı. Temposu hep yüksek, mücadele eden bir oyuncuydu ama finalde ne yapacağını bilmiyordu. Artık bunu da yapabiliyor. Galatasaray formasının zor olduğunu son transferlerden sonra iyice anladı diye düşünüyorum. Artık neyi, nasıl yapacağını daha da iyi biliyor. Bence bir yıl daha kalmayı hak ediyor.

DAHA DA OLGUNLAŞTI Cevat Güler – Eski hocası: Sabri hep iyi çalışan bir futbolcu. İdman temposunu kaybetmez. Ancak artık daha da olgunlaştı. Sahada daha da sakin. Gerek sözleşme kaygısı gerekse yeni transferler ne yapması gerektiğini ona hissettirmiş.

(RADYOSPOR)

Yayınlanma Tarihi:13:58,