SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Antalyaspor ile zorlu iki yarı final karşılaşması oynayacağız. Finale yükselip kupayı Eskişehir’e getirmek istiyoruz” dedi.

Sağlam, Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada, kupanın ilk maçında yaptıkları Çıksalınspor maçından önce bu yıl Türkiye Kupası hedeflerini açık şekilde ortaya koyduklarını belirterek, kupada finale çıkıp şampiyonluğu, Eskişehirspor camiasına kupayı getirmeyi hedef koyduklarını kaydetti.

Bugün, Sivasspor ile zorlu bir maç oynadıklarını ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:

“Bu maçları oynamak kolay değil. Bu maçı oynarken diğer maçtan haber bekliyorsunuz. Maçın başından beri net pozisyonlarımız vardı. Maçın sonunda golü bulduk. Sivasspor, genç ve oynatmadığı oyuncularla mücadele verdi. Bugün bir golle galibiyete ihtiyacımız vardı. Allah’a şükürler olsun yarı finale yükseldik. Antalyaspor ile zorlu iki yarı final karşılaşması oynayacağız. Finale yükselip kupayı Eskişehir’e getirmek istiyoruz.”

Sağlam, kadrosundaki futbolcularla hem ligin üst sıralarını zorlamaya hem de kupayı kazanmaya çalıştıklarını bildirdi.

Eskişehirspor taraftarına takıma verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Sağlam, “Onlardan bir isteğim olacak. Bizim kadromuz bu, kupada finale çıkıp kazanacaksak bu futbolcularla başaracağız. Ligde üst sıralara çıkacaksak bu futbolcularla çıkacağız. Taraftarların oyuncularımızın motivasyonunu düşürecek olaylardan uzak durmalarını istiyorum. Onların motivasyonunun artırılması istiyorum” diye konuştu.

Eskişehirsporlu futbolcu Okan Aydın ise zorlu bir maçı kazanarak kupada yarı finale çıkmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Kamil Ahmet Çörekçi de zorlu maçta golü bulduktan sonra rahat bir galibiyet aldıklarını vurguladı.