SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kaldı 9 maç!

12 Şubat 2014

Donk’un sahaya topla müdahele ettiği ve Kasımpaşa’nın 2-1 kazandığı 15. hafta maçını hatırlarsınız. O maçı hatırlarsanız eğer o maçtan sonra Kasımpaşa cephesinden Hasan Hilmi Öksüz’ün yaptığı açıklamaları da hatırlarsınız. “Beşiktaş ile 10 maç yapsak 10’unu da kazanırız” demişti.

Şimdi size Hasan Hilmi Öksüz’ün bahsettiği o 10 maçtan ilkini anlatacağım. Kalan 9 maç ne zaman oynanır bilinmez…

Ancak maçı anlatmaya başlamadan önce siyah-beyazlı yönetimin de kasanın anahtarını Hugo Almeida’ya verdiğini bilmemiz gerek! Sonuçta ilk 20 dakikada topa sahip olamayan takımını yaptığı muhteşem bir presle ayağa kaldıran isimdi. Attığı ilk golde de rakibin direncini kırdı ve takım arkadaşlarına farkın açılması için gerekli yolu yaptı. Tabi Almeida’nın hakkını verirken, onun attığı golde atağı başlatan Veli’nin de hakkını yememek gerekir. Sonuçta hepimiz Veli Kavlak’ın askerleriyiz…

Peki ya ikinci golü atan Franco’ya ne demeli? Ya da attığı golü bırakın bir kenara da ikinci devrede nasıl savaştığını anlatalım. Sağlı sollu gelen, 4 forvetle gelen Kasımpaşa forvetlerinin durdurulmasında başrolü oynadı! Üçüncü golü atan Veli ise Federasyon’un veremediği kararı tescillendirdi: 0-3 İkinci devrede ise Serdar takımını ateşe attı ama biraz önce de dediğim gibi; başta Franco, Veli ve Atiba olmak üzere tüm takım, muhteşem bir savunma anlayışıyla takımı ayakta tuttular.

Peki bundan sonra ne olacak? Bu sorunun cevabını sevinçlerini yaşayan Beşiktaşlılar yerine, siyah-beyazlıları enselerinde hisseden Fenerbahçe ve Galatasaraylılar düşünsün!

Son bir söz de deplasmanda takımlarını yalnız bırakmayan 1000 Beşiktaşlı’ya! Siz var oldukça bu takım Kasımpaşa ile 10 maç oynasa 10’unuzda kazanır!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek