SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Efes Kızları, Final Four için yarışıyor!

Efes, kızları Turkish Airlines Euroleague Final Four'u coşturmak için kıyasıya yarışıyor.

16-18 Mayıs 2014 tarihleri arasında Milano’da gerçekleştirilecek olan Turkish Airlines Euroleague Final Four’da oynanacak olan zorlu maçlara renk katacak ve seyirciyi coşturacak resmi dans ekibi, geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezon da halk oylamasının geçerli olduğu bir yarışma ile belirleniyor. Efes Kızları, ‘Euroleague Dance Challenge’ adıyla düzenlenen yarışmanın favori takımlarından biri.
Bu sezon formatı değiştirilen yarışmada, Final Four resmi dans ekibi olmak için yarışan 12 ülkeden 19 takım, ilk turda 4 ayrı grupta mücadele edecekler. İlk turda gruplarında ilk iki sırayı alan ekipler bir üst tura yükselecekler ve birbirleriyle çapraz olarak eşleşecekler. Çapraz eşleşmeler sonrasında rakiplerini eleyen takımlar yarı finale yükselecek ve yarı finalleri kazanan iki dans ekibi Final Four için Milano’ya gitmeye hak kazanacak.
10 Şubat’ta başlayan ve 14 Şubat’ta sona erecek olan ilk tur oylamalarında D Grubu’nda yer alan Efes Kızları, burada Stelmet Zielona Gora (Polonya), Unics Kazan (Rusya) ve Bilbao Basket (İspanya) takımlarının dans ekipleriyle ilk ikiye girmek için yarışıyor.
Efes Kızları’nın Final Four’da gösteri yapmasını isteyen basketbol severler, 10-14 Şubat 2014 tarihleri arasında efestadance.euroleague.net adresini ziyaret ederek oylarını kullanabiliyor ve Efes Kızları’na destek verebiliyor.
18 yaşından büyüklerin oy kullanabildiği yarışmada, oy veren kişiler de aralarında Final Four biletlerinin de bulunduğu sürpriz ödülleri kazanma şansı yakalayacak.