SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sivasspor Teknik Direktörü Roberto Carlos, iki takımdan kesin teklif aldığını, 4-5 takımla da görüştüğünü belirterek, “Mayısta nereye gideceğimi söylerim. Belki Türkiye’de olur, belki İspanya’da” dedi.

İtalyan gazetesi La Gazzetta dello Sport’un internet sitesinde görüntülü röportajı yayınlanan Brezilyalı eski futbolcu, Sivasspor ile 2 yıllık sözleşmesi bulunduğunu hatırlatarak, “İki takımdan kesin teklif var. 4-5 takımla da konuştum. Mayısta nereye gideceğimi söylerim. Belki Türkiye’de olur, belki İspanya’da” ifadelerini kullandı.

Sivasspor ile üst noktalara gitmeyi umduğunu belirten Carlos, kırmızı-beyazlı takımın da Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor ve Bursaspor ile aynı seviyede olabileceğini kaydetti.

“FENERBAHÇE’NİN SEVİYESİ DAHA YÜKSEKTİ”

2007-2009 yılları arasında formasını giydiği eski takımı Fenerbahçe ile ilgili de Carlos, “Benim oynadığım dönemde Fenerbahçe’nin seviyesi bugüne göre daha yüksekti” değerlendirmesinde bulundu. Carlos, bugün ise ligde daha dengeli bir yapının söz konusu olduğunu kaydetti.

İtalyan futbolunu da değerlendiren Roberto Carlos, bir dönem formasını giydiği Inter’le ilgili, mavi-siyahlı eski takımının bu dönem yeni başkanıyla büyük bir değişimden geçtiğini belirtti. Brezilyalı çalıştırıcı, “Bu değişim nedeniyle sabırlı olmak gerekir ama Inter, her daim büyük bir takım. Yeni bir antrenörleri var, yeni bir mantalite var. Kaptanları üst düzey oynamaya devam ediyor. İnanıyorum ki gelecek yıl çok daha iyi olacaklar” ifadelerini kullandı.

Bu yaz ülkesinde düzenlenecek Dünya Kupası’ndaki favorisinin Brezilya olduğunu, ancak finale gelebilecek başka büyük takımların da olduğunu ifade eden Carlos, İspanya, İtalya, Almanya, İngiltere ve Rusya’nın tehlikeli takımlar olduğunu ifade etti.

Görüntülü röportajda, Sivas’ın tarihi güzellikleri ve günlük yaşamına dair görüntüler de yer aldı.