SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Şike, teşvik ve rüşvet vermek, örgüt kurmak” suçlarından 6 yıl 3 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın kararına Yargıtay Başsavcılığı itiraz etmeme kararı aldı.

Aziz Yıldırım Başsavcılığın dosyayı yeniden incelemesini istemişti. Başsavcılık, Yargıtay’ın kararıyla aynı görüşte olduğu için dosyaya itiraz etmeme kararı aldı. Yargıtay Başsavcılığı kaynakları dosyanın İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderileceğini, yeni bir başvuru olması halinde ise dosyanın tekrar incelenebileceği belirtti.

İnfaz hakimliği yakalama kararı çıkaracak İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay’ın da onadığı şike kararını İnfaz Hakimliği’ne gönderecek. İnfaz Hakimliği yakalama kararı çıkartarak Yıldırım’ı ceza evine gönderecek.

Yargıtay şike davasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, “Şike, teşvik ve rüşvet vermek, örgüt kurmak” suçlarından verilen toplam 6 yıl 3 ay hapis cezasını onamıştı. Cezaevi yolu görünen Yıldırım, denetimle serbestlik kapsamındaki cezası düşüldükten sonra 2 yıl 2 ay daha hapis yatacak.

1 milyon 312 bin 500 TL’lik para cezası da ödeyecek Yıldırım için Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru haricinde hukuki yol kalmadı. Yeniden yargılama düzenlemesi olursa Yıldırım, bu haktan da yararlanabilir.

 (Al Jazeera)

Yayınlanma Tarihi:11:56,