SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fanatik’te yer alan habere göre Beko Basketbol Ligi’nde art arda aldığı Anadolu Efes ve Beşiktaş Integral Forex mağlubiyetlerinin ardından Spor Toto Türkiye Kupası’nda da yarı finalde Anadolu Efes’e bir kez daha yenilerek elenen ve Türkiye’deki son 4 resmi maçında sadece 1 galibiyet alabilen Galatasaray Liv Hospital’da ciddi huzursuzlukların yaşandığı öğrenildi.

Basketbol takımına 3 aydır ödeme yapılmadığı belirtilirken, oyuncuların da bu duruma artık isyan ettiği ve idmanları boykot noktasına geldiği bildirildi. 31 Ocak’ta bir miktar ödeme yapılacağı sözü verilmesine rağmen bunun gerçekleşmemesine sinirlenen basketbolcuların, geçtiğimiz hafta Beşiktaş ile oynanan karşılaşma öncesinde idmana çıkmak istemedikleri ve Ender Arslan’ın takım arkadaşları adına Coach Ergin Ataman ile görüştüğü ifade edildi.

Ataman’ın bu görüşmede idmanların aksaması durumunda kupa maçlarına genç takımla katılacağını bildirmesi üzerine, oyuncuların antrenmana çıktığı, ancak 45 dakikalık alışma ile günü kapadığı vurgulandı.

Kupa maçlarının araya girmesi nedeniyle kriz askıya alınsa da, sarı-kırmızılı ekipte verimli idman yapılamamasının da performanslara yansıdığı iddia edildi.

Galatasaray’da, Carlos Arroyo’nun noter aracılığı ile kulübe ihtarname çektirmesi ve bunun sonrasında kendisine ödeme yapılması, aynı zamanda Furkan Aldemir’in de maaşının aldığı iddiası da diğer oyuncular arasındaki huzursuzluğu artırdı.

Yayınlanma Tarihi:17:27,