SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Kulübü Başkan Vekili Ahmet Yalçın, Eskişehirspor’un gelecek yıl, ayakları üzerinde daha iyi durabilir bir kulüp olacağını bildirdi.

Yalçın, kulübün aylık yayın organı Eskişehirspor Dergisi’ne yaptığı açıklamada, Eskişehirspor için yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirterek, Eskişehirspor’un adeta kendisinin üçüncü çocuğu olduğunu kaydetti.

Bu yıl, mali tabloya bakıldığında borçları azaltarak sürdürülebilir bir hale getirmeye çalışacaklarını dile getiren Yalçın, şunları ifade etti:

“Bu sezon, Avrupa kupalarını kovalayan bir takım olmayı başarı olarak görüyorum. Gelecek yıl, ayakları üzerinde daha iyi durabilir bir kulüp olacağız. Üçüncü senemizde artık, borçsuz, rahat transfer yapabileceğimiz ve hayallerimize çok daha yakın olacağımızı görüyorum. Eskişehirspor’u hiçbir yönetime ve bireye ihtiyaç duymayacak şekilde görmek bizim arzumuz. Parası yüzünden değil, hizmetlerinden dolayı uygun görülmüş başkanların bu tamımı yönetmesi en büyük isteğim. Altyapısında oyuncular çıkartarak, kendi çocuklarıyla başarılar elde eden Eskişehirspor, en büyük hayallerimden. Anadolu kulüplerinin ‘yıldız’ tabir edilen yüksek bonservisli oyuncularla başarı sağlanması çok zor. Bu takımın ‘Eskişehirsporluyum’ diyebilen oyuncuların hırsına ihtiyacı var.”