SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Soçi’de korkutan kaza!

Kadınlar Snowboard Slope Style dalında Sarka Pancochova dengesini kaybedip düşmüştü. Çek sporcu, bu kazanın ardından kaskının kırık bir fotoğrafını paylaştı ve kask takmanın önemini bir kez daha vurguladı.

Güncellenme: 18:29, 10/02/2014
Soçi’de korkutan kaza!

Soçi Kış Olimpiyat Oyunları’nda kadınlar Snowboard Slope Style Finali’nde yürekler ağza geldi. İlk turun lideri Çek Sarka Pancochova, ikinci turda işte bu şekilde başının üstüne düştü ve sağlık ekipleri derhal sporcuya müdahele etti. 23 yaşındaki Pancochova, bu düşüşten kısa bir süre sonra kalkarak yarışı tamamladı ve beşinci sırada yer aldı. Ancak çek sporcunun yarıştan bir gün sonra paylaştığı bu kırık kask fotoğrafı oldukça dikkat çekti.

Kaskının fotoğrafını paylaşan Pancochova “Uzun zamandır böyle kötü düşmemiştim. Ama iyiyim, destek olduğunuz için teşekkürler” mesajını yazdı.

Pancochova'nın bu düşüşü ve kaskının parçalanmış görüntüsü; 1,5 ay önce bir kaza geçiren ve hala suni komada tutulan Michael Schumacher’i akıllara getirdi. Alman pilot da taktığı kask sayesinde ölümden dönmüş ve hayata tutunmuştu.

Yetkililer, daha sonra yaptıkları açıklamada Schumacher’in kask takmaması halinde hayatını kaybedeceğini dile getirmişti.

(Ntvspor)