SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sen oyna Yunus sen oyna

10 Şubat 2014
OLMAZ böyle bir şey… Hayatımda izlediğim en skandal hakem kararları olan maçtı. Yunus Yıldırım, çaldığı ve çalmadığı düdüklerle resmen katliam yaptı. Fenerbahçe'yi durdurmak için elinden geleni ardına koymadı. Hani yayıncı kuruluşun maç sırasında yaptığı “En iyi defas oyuncusu” oylaması var ya, Yunus Yıldırım her bölgede Fenerbahçe'yi durduran, rakip takım defans oyuncusu gibiydi.
11. dakikada gözünün önündeki penaltıyı vermedi. Ya da vermek istemedi. Sow'un ortaladığı top Kadir'in elinden sekti. Sahadaki 6 hakem ve 12 gözün o pozisyonu görmemesi için kör olması gerek.
Daha bitmedi. Egemen'in kırmızı kartına ne demeli? Aatif kendini yere atıyor, Yunus Yıldırım koşa koşa kart çıkarmak için Egemen'in yanına geliyor. Egemen, Aatif'e dokunmuyor bile. Sivaslı futbolcunun sarı kart görmesi gerekirken kart Egemen'e. Penaltı pozisyonunun sinirini üzerinden atamayan Egemen, hakemin üzerine yürüyor… Sonuç kırmızı kart.
Bitmedi… İlk yarıda Fenerbahçe'nin gol pozisyonu üretebileceği iki atakta avantaj kuralı uygulamıyor Yunus Yıldırım…
Daha ne olsun? Yıldırım 4 hamlede Fenerbahçe'nin ipini çekiyor.
Bırakın şampiyonluk yarışını orta sıralar için mücadele eden bir takımın bile bu kadar emeğiyle oynanmaz. Bunun vebalini Yunus Yıldırım ve ekibi nasıl ödeyecek merak ediyorum. Yazıklar olsun.
Maç mı? Hakem sayesinde ortada maç filan da kalmadı. Maça istekli başlayan, oyunu rakip alana yığan Fenerbahçe, Yunus Yıldırım'ın skandal kararları sonrası oyundan düştü. Sivas-spor, özellikle ikinci yarının hakimiydi. Attıkları 2 golle 3 puanı kazandılar.
Puan farkı 4'e düştü. Sen oyna Yunus sen oyna…
Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek