SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Antep Başkanı Kızıl'dan, “Kendi tipine baksın” diyen Fikret Orman'a ilginç yanıt.

REAL MADRİD BAŞKANI BRAD PİTT Mİ?

İbrahim Kızıl, “Beşiktaş'ın duruşu varsa, Gaziantepspor'un da var. Orman, kulübün tiple yönetileceğini söylüyorsa yazık. Real Madrid'i Brad Pitt mi yönetiyor da, adamlar başarılı” dedi.

BEŞİKTAŞ ile Gaziantepspor arasında başlayan ‘At hırsızı' polemiği sürüyor. Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, “Cenk Tosun'la at hırsızı gibi poz verdiler” dediği Fikret Orman'ın, “İkimizin de tipine baksınlar, kimin neye benzediği görülür” sözlerini söyleyen Beşiktaş Başkanı'na yanıt verdi. Hürriyet'e konuşan Kızıl, “Beşiktaş'ın duruşu varsa, Gaziantepspor'un da duruşu var. Demek ki iyi iş yapıyoruz ki, oyuncularımıza herkes talip, Fikret Orman neden sözlerimi üzerine alınıyor ki? Ben Deniz Atalay'ın yaptıklarını kast ettim. Orman kulüp başkanlığının tiple yönetileceğini söylüyorsa, yazıktır. Real Madrid'i Brad Pitt mi yönetiyor ki, adamlar başarılı” diye konuştu.

‘SİLAH ZORUYLA OYUNCU SATMADIK'

KIZIL, sözlerinin yanlış anlaşıldığını belirterek, “Ben maç bitiminde isim vermedim, genelleme konuştum. Cenk Tosun'un transfer görüşmelerinin nasıl sonuçlandığını sordular, ben de ‘At hırsızlığı' gibi dedim. Ben ne Orman'ın şahsına, ne de başkasına söyledim. Benim tepkim yönetici Deniz Atalay'ın yaptıklarınaydı” ifadelerini kullandı. “Takımlar önce kulübü yerine oyuncuyu ayartarak transfer yapıyorlar” diyen başkan İbrahim Kızıl, “Devre arasında Cenk'e bir çok teklif geldi ama ailesi ve oyuncu daha önce Beşiktaş'la anlaşmış. ‘Tabata transferi' diyorlar, ayıptır. Dönemin teknik direktörü Mustafa Denizli ısrarla istedi, biz de oyuncumuzu sattık. Kimseye silah zoruyla oyuncu vermiyoruz” şeklinde konuştu.

ÇEBİ’NİN BELGESİ DOĞRU

İBRAHİM Kızıl, Beşiktaş 2. Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin medyaya verdiği belgenin doğru olduğunu ifade edip, “Evet, transferin son günü izin istediler. Ve bizim elimizi kolumuzu bağladılar. Bu belgeyi daha öncede verebilirlerdi” yorumunu yaptı.

GEÇMİŞTE ALDIKLARI PARALARA SAYSINLAR

Fikret Orman, “Beşiktaş, son 8-10 senede Gaziantep'e 40 milyon dolar üzerinde para verdi. Dava evvel aldıklarına saysınlar” diye konuştu. BEŞİKTAŞ Başkanı Fikret Orman, Cenk Tosun transferiyle ilgili Beyaz TV'ye konuştu. Orman, “Cenk Tosun transferinin konuşulacak bir tarafı yok. Maddi kayıpları olduğu için konuşuyorlar. Yapılan işlem yasaldır. Belgelerde, İbrahim, Mehmet ve Mustafa Kızıl'ın hepsinin imzaları var” ifadelerini kullandı. Siyah beyazlı kulübün başkanı, “İbrahim Kızıl'a sözleri nedeniyle tazminat davası açacağım. Önemsenecek bir kişilik değil. Onların derdi para kazanmak. Her dakika para kazanılmaz. Son 8-10 senede Beşiktaş'tan aldıkları 40 milyon dolarla baksınlar. Daha evvel aldıklarına saysınlar” dedi.