SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Önce Jermaine Jones'un sakatlığı, ardından Almeida'da ortaya çıkan osteitis pubis kabusu… Beşiktaş'ta sakatlıklar üst üste gelen 2 galibiyete karşın ‘kara bulutları' ortaya çıkarırken; oyuncular, Futbol Genel Direktörü Önder Özen'in kapısını çaldı. HaberTürk Gazetesi’nin haberine göre yönetim ve teknik ekip, sakatlıkların gerekçesini araştırırken, oyuncular zemini suçladı. Özen'le yapılan görüşmede Nevzat Demir Tesisleri'ndeki zeminden şikayetçi olan oyuncular şu noktaların altını çizdi:

1- TOP BİLE SÜRÜLMÜYOR

Zeminin, dışarıdan bakıldığında düz göründüğünü belirten futbolcular, sıkıntılarını “Oysa saha içinde girinti-çıkıntılar mevcut. Neredeyse engebeli bir tarla gibi. Yerden pas veremiyoruz. Hatta top bile sürülmüyor” diye dile getirdi.

2- SAKATLIKLARIN NEDENİ

Antrenman sahasının bu durumuyla ilgili en çarpıcı iddia, sakatlıkların kaynağı olduğu yönündeydi. Çok sert olan zeminin kendilerini zorladığını belirten Beşiktaşlı oyuncular, “Antrenmanlar sonrası adalelerimizde çok ağrı oluyor. Adale sakatlıklarının çoğu buradan kaynaklanıyor olabilir” ifadelerini kullandı. SEZON SONU DEĞİŞECEK

Beşiktaş Futbol Genel Direktörü Önder Özen, futbolcuların zeminle ilgili şikayetlerini yönetime aktardı. Zeminin şu an için geçici çözümlerle yumuşatılmaya çalışılacağı; sezon sonunda ise direnajın tamamıyla değişeceği öğrenildi.

 

Yayınlanma Tarihi:20:06,