SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘İstifa çağrılarına seviniyorum’

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, "Tribünlerden gelen istifa çağrısına seviniyorum. Bu benim için motivasyon oluyor" dedi.

Güncellenme: 00:51, 10/02/2014
‘İstifa çağrılarına seviniyorum’

Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, “Tribünlerden gelen istifa çağrısına seviniyorum. Bu benim için motivasyon oluyor” dedi.

Daum, 1-1 biten Medical Park Antalyaspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, özellikle ilk yarıda iyi bir oyun sergilediklerini belirtti. Böyle bir maçı kazanmak için 1 golden fazlasını atmaları gerektiğini, bunu başaramadıklarını ifade eden Daum, şunları söyledi:

“Gol yollarında daha fazla çalışmamız gerekiyor. İlk yarıda iyiydik, ikinci yarıda ise rakip üzerimize geldi. Gol pozisyonlarını değerlendiremedik. Kalecileri de çok iyiydi. Kazım uzaktan attığı şutta ikinci golü bulsaydı bu maçtan galip ayrılacağımıza kesin eminim. Şans yanımızda değildi. Son zamanlarda hakemlerden yana da şanslı sayılmayız.”

Alman teknik adam, bir gazetecinin, “Tribünlerden ‘Daum istifa’ sesleri geldi. Bunun hakkında ne diyeceksiniz” sorusunu, “Tribünlerden gelen istifa çağrısına seviniyorum. Bu benim için motivasyon oluyor. Biz koyduğumuz hedeflere ulaşacağımıza kesinlikle inanıyoruz. Böyle durumlarda, hayal kırıklığına uğradığında taraftarların tepki koyması normal” diye yanıtladı. Penaltı pozisyonu ve Kazım’ın maç sonrası taraftarlarla yaşadığı tartışmanın anımsatılması üzerine Daum, “Biz penaltı pozisyonunu her açıdan izledik. Fakat bizim açımızdan bir penaltı görülmedi. Maçtan sonra bir sürü tepki geldi. Zaman zaman tepki direkt size geldiğinde soğukkanlılığınızı koruyamıyorsunuz” ifadesini kullandı.

Kulübü için her zaman her şeyini ortaya koymaya çalışan bir insan olduğunu dile getiren Daum, “Yönetim açısından söylüyorum, eğer çok az çalışıyorsam veya fazla çalışmıyorsam bunu benimle hemen konuşabilirler. Bu konuda bir sıkıntı yok” diye konuştu.