SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’ndeki rakibi Chelsea, Premier Lig’de fırtına gibi esmeye başladı… Bu yükselişteki kilit isim ise Mourinho’nun Belçikalı prensi Eden Hazard.

Hazard bir başka futbol oynuyor Mourinho geldiğinden beri… İki ayağını rahat kullanarak bire bir toplarda bariz üstünlük sağlayarak rakibini oyundan düşürebiliyor. Oyun görüşü, futbol iştahı, balansı ve her geçen gün bir oynadığının üzerine koyabilmek için çaba göstermesi. Bakalım Mourinho Hazard için ne diyor:

“Luiz Suarezi bir kenara bırakacak olursak Hazard Premier Lig’in en iyi ofansif oyuncusu. Şu anda dünyadaki en iyi genç oyuncu. Messi ve Ronaldo’yu bir tarafa bırakalım, geriye genç olarak bir tek Neymar kalıyor. O da bu sezon inişli-çıkışlı bir performans gösteriyor. Kuvvetli bir takım olmak istiyorsanız fantastik futbolcularınızın olması gerekiyor. Hazard özel bir oyuncu…”

Galatasaray’ın işi oldukça zor olacak… Aslan, lige kötü başlayan ancak daha sonra zirveye çıkan, şampiyonluğun en büyük favorisi Chelsea ile karşılaşacak.

(FANATİK)

Yayınlanma Tarihi:14:05,