SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Neden oyunu yarıda bıraktı?

Gaziantepspor maçında sakatlanarak yerini Ömer Şişmanoğlu’na bırakan Beşiktaş’ın başarılı golcüsü Hugo Almeida, pubis sakatlığı nedeniyle oyundan çıktığı açıklandı.

Güncellenme: 09:05, 09/02/2014
Neden oyunu yarıda bıraktı?

Milliyet’te yer alan habere göre, sakatlığının henüz ileri derecede olmaması nedeniyle maçlara dinlendirilerek hazırlanan Portekizli oyuncu, Kasımpaşa maçına yetiştirilmeye çalışılacak. Beşiktaş'ın bir diğer sakat oyuncuları Jermaine Jones ve Necip'in ise tedavilerine devam ediliyor. Jones'un durumuna açıklık getiren kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, “Yeni bir transfer ve bu tarz bir sıkıntı yaşaması hoş değil. Durumu araştırdık. Kendi milli takımıyla Avusturya'ya karşı geçen senenin sonuna doğru bir maç yaptı. Yapılan maçta sol kasık bölgesinde ağrı hissetmiş ve bu sıkıntı çözülememiş, ne  olduğunu anlayamamışlar. Antrenmanlara çıkmış, maç kaçırmamış. Rahatsızlığı olduğunu söylüyordu. Sakatlığının geçmişle bağlantısı olabilir de, olmayabilir de. Gerçek şu ki, sağlık kontrolünde bir problemle karşılaşmamıştık” dedi.

Kasımpaşa maçının hazırlıklarına hiç beklemeden dün yaptıkları antrenmanla başlayan Beşiktaş, kondisyon ve taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Siyah – beyazlılar hazırlıklarını bu sabah basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.