SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnanç tekrar zirve yaptı

9 Şubat 2014

G.SARAY’IN yeni transferleri bundan sonraki maçlarda önemli katkı sağlayacağa benziyor. Savunmanın solunda başlayan Alex, hem bu bölgede hem de duran toplarda etkiliydi. Zaman zaman sol açık gibi oynadı. Görünen o ki solda yıllardır süren sorun çözüldü. Harjrovic’e gelince… Futbol tekniği izlediğimde aklıma Prekazi geldi… Top hakimiyeti, sol ayağını kullanışı, direkt kaleye doğru oynama şekli Prekazi ekolüne yakın olduğunu hissettirdi. Burak’a yaptığı asist ise tek kelimeyle mükemmeldi.

MELO YİNE ÖN PLANDA GENEL olarak diğer futbolcuların performansına  baktığımızda yine Melo’nun ön plana çıktığını görüyoruz… G.Saray’da Melo ilerleyen haftalarda Allah göstermesin bir sakatlık yaşarsa takım büyük güç kaybeder. Bursa maçında en kötü performansı sergileyen Burak, Eskişehir karşısında adeta günah çıkardı. Sahada basmadık yer bırakmadı, golünü attı. Umut’a da 3. golü attırdı. Ancak ilk yarıda iki krtik pozisyonda pas vermek yerine şut çekince arkadaşlarını kızdırdı. Burak, nerede ogeistlik yapması nerede pas vermesi gerektiğini anladığı anda çok daha tehlikeli bir silah haline gelir…

BOFFİN PENALTI YAPTI ESKİŞEHİRSPOR’A gelirsek… Ellerinden geleni yaptılar ancak F.Bahçe karşısındaki görüntülerinden uzaktılar. Bunda da G.Saray’ın baskısı önemli bir etkendi. Ertuğrul Sağlam’ın Bienvernu’yü çıkartıp Necati’yi alması, artık klasikler arasına girdi. Ancak Necati, bekleneni veremediği gibi son vuruşlardaki ilginç tercihleriyle de dikkat çekti! Dün akşam ki karşılaşmada taraftarlar ve oyuncuların şampiyonluk inançlarının tekrar zirve yaptığı ve bu motivasyonla kenetlendikleri görüldü. Maçın hakemi Cüneyt Çakır ve yardımcılar, Dünya Kupası’na gidecek. Kaleci Boffin’in Burak’a yaptığı hareket penaltıydı. Diziyle Burak’ın koşu yolunu engelleyerek açık faul yaptı. hem penaltı hem kırmızı atlandı. Çakır bu hatayı Dünya Kupası’nda yaparsa, orada yönettiği son karşılaşma olur.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek