SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin deplasmanda Sivasspor’a 2-0 yenildiği karşılaşmanın ardından Aziz Yıldırım çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Başta hakem Yunus Yıldırım’a yüklenen Yıldırım, Arena’da oynanacak Galatasaray maçı hakkında da yorumlarda bulundu.

Başkan Aziz Yıldırım’ın söyledikleri şöyle;

“Bu hakem yeteneksiz. Yeteneksiz bir hakem üzerinde devam etmek çok kötü şeyleri doğurabilir.

Uzun süredir bizim maça gelmiyordu bu hakem. O da mutluydu biz de. Şimdi geldi, yine aynı hareketleri yaptı.

Hakem maçın önüne geçti. Net penaltımızı vermediler. Büyük bir mücadele veriyoruz, hem saha içinde hem saha dışında.

Egemen rakibe hiç değmemiş. Kendisine sordum. ‘Söz söyledin mi hakeme?’ dedim. ‘Valla söylemedim, ben ne yaptım dedim’

Yunus Yıldırım yeteneksiz. Artık onun hakemliğinde ısrar etmenin alemi yok” dedi.

Kulüpte yaşananlarla ilgili olarak da : “Bir takım zorluklardan geçiyoruz. Ülkenin en önemli kulübü Fenerbahçe’dir. Fenerbahçe’nin tarihi kurtuluş savaşında başlar. Böyle bir kulübü son 3 senedir yok etmek için her türlü operasyon yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

ŞAMPİYONLUK YORUMU

“Biz Galatasaray’ı Telekom’da da yeneriz. İstatistiklere baksınlar.”

‘SİZ Mİ YAPTINIZ ŞİKEYİ’

“Sivas’a geldim; seyirci bağırıyor; “Şike yapsana” diye. Siz mi yaptınız yani şikeyi. Sizi mi satın aldım ben? Beyin tutulması mı yaşıyorlar ne yapıyorlar? Kendilerine hakaret ediyorlar, haberleri yok. Ayıptır. Sizler de suçlusunuz. Söylüyorum, medya da suçlu. İyi okuyun. Tapeleri geniş bir şekilde okuyun. Çıkarılmışları değil. Bizden başka herkes şike yapmıştır, biz yapmadık. Şike yapmadık. Yaptıysam o zaman hepsini satın aldım. Onların bana bağırmaya hakkı yok. Kendilerine hakaret ediyorlar. Tam tersine; ‘helal olsun Aziz Yıldırım’a şike yapmadığını söylüyor. Bizi de zan altında bırakmıyor’ demeleri lazım”

“Trabzon’dan Sivas’a yollanan balıklarla ilgili üç tane balıkhaneye sordum. ‘Arkadaş size Trabzon’dan yollanan balık var mı?’ dedim. Size 1 milyon dolarlık balık yollamışlar. ‘Bize Trabzon’dan balık gelmez. Öteki illerden gelir. Gelen balıklar da nisan ayına kadar gelir.’ dediler. Arkadaş 2011’in 22 Mayıs’ında Trabzon’da telefon konuşması yapıyorum . Trabzon’a bir milyon dolarlık balık yolladık diye. 1 milyon dolara 22 tır balık yollanması lazım. Üstelik balık mevsimi olmayan mayıs ayında. Neyin ne olduğu belli. Bunları yazmayan medya da suçlu.”

 

 

 

 

Yayınlanma Tarihi:18:19,