SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yıldırım için şok başvuru!

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu oynanacak Sivasspor-Fenerbahçe maçında stada alınmaması için yapılan başvuruya ilişkin açıklamada bulundu.

Güncellenme: 15:24, 08/02/2014
Yıldırım için şok başvuru!

Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın, Spor Toto Süper Lig’de hafta sonu oynanacak Sivasspor-Fenerbahçe maçında stada alınmaması için yapılan başvuruya ilişkin, “Şu anki listede (seyirden yasaklılar listesi) bir yasak söz konusu değil” dedi.

Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Genel Kurul üyeleri Recep Özcan ve Timur Özcanoğlu’nun, sarı-lacivertli kulübün başkanı Aziz Yıldırım’ın pazar günü oynanacak Sivasspor-Fenerbahçe maçında stada alınmaması için, avukatları aracılığıyla Sivas Valiliğine sunduğu dilekçenin müdürlüklerine ulaştığını söyledi.

Dilekçenin ulaşmasının ardından konuyla ilgili gerekli araştırmaları yaptıklarını ifade eden Kılıç, “Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğümüz kanalıyla avukatlara bir yazı gönderdik, bunun cevabını bekliyoruz. Konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor” diye konuştu. Kılıç, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun’a göre, ceza alanların ve seyirden men edilenlerin Emniyet Genel Müdürlüğü kanalıyla “seyirden yasaklılar listesi”ne dahil edildiğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Şu anki listede Aziz Yıldırım ile ilgili bir yasak söz konusu değil.”

Bekleyeceğiz ve araştırmalarımız devam ediyor. Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından gönderilen listede Aziz Yıldırım’ın ismi var. Yönetimin tamamının maça geleceği belirtilerek protokol tribününden yer ayrılması istenilmiştir. Biz de gereğini yapacağız, şu an öyle gözüküyor. Elimizdeki donelere göre konuşuyoruz. Bize gelen bilgilere göre şu an yasaklama yok gibi gözüküyor.” Kılıç, “seyirden yasaklılar listesi”nde 2 bin 454 kişinin yer aldığını sözlerine ekledi.