SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fotomaç’ta yer alan habere göre, sezon sonunda anlaşması bitecek olan Drogba yeni sözleşmeyi ‘kabul etmezse’ M. City’nin 27’lik yıldızı alınacak. Sarı kırmızılılar,Mancini’nin ısrar ettiği Boşnak forvet için 13 milyon euro’yu gözden çıkarttı.

Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Drogba’nın, 2+1 yıllık kontratta ısrar etmesi yönetimi farklı arayışlara yöneltti. G.Saray’ın 1+1 yıllık teklifini kabul etmeyen Drogba’nın, 2+1’de ısrarcı olması ve yıllık 4.5 milyon euro olan ücretinde indirime gitmemesi; sarı-kırmızılıları alternatif planlara yöneltti. Mancini’nin ısrarla istediği Edin Dzeko için 13 milyon euro’luk bir bonservis bedeli belirleyen G.Saray, Drogba’nın aldığı yıllık 4.5 milyon euro’luk ücretin daha azını Dzeko transferi için kullanmayı planlıyor.

BONSERViSi 17 MiLYON M. City’nin sezon sonunda vazgeçebileceği isimlerin başında gösterilen Dzeko’nun G.Saray flörtündeki en büyük sorun ise City’nin talep edeceği bonservis bedeli. Sözleşmesi 2015 Haziran’da bitecek olan Dzeko için 17 milyon euro’luk bonservis bedeli belirleyen İngiliz ekibinin transfer sürecindeki en büyük kozu, Roma’nın da Dzeko’yu istemesi… Hakkında çıkan transfer haberleri hakkında kısa bir açıklama yapan Dzeko da transfer kapısını açık bırakarak, “Önümüzdeki sezon her şey olabilir” ifadesini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:52,