SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘G.Saray maçı hak etti’

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray'a 3-0 kaybettikleri maçta rakiplerinin haklı bir galibiyet aldığını söyledi.

Güncellenme: 22:00, 08/02/2014
‘G.Saray maçı hak etti’

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Sağlam, böyle maçlarda başlangıcın ve ilk bölümün çok önemli olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

“Rakibin oluşturmak istediği baskıyı kırıp, biraz topa hakim olup, rakip sahaya taşıdığınız zaman oyunun ondan sonraki bölümü sizin için çok rahat geçiyor. Maalesef bunu yapamadık. O baskıdan gol yiyip çıktık. Dolayısıyla maçın sonraki bölümü sıkıntılı geçmeye başladı. İkinci yarı biraz kıpırdadık ve net pozisyonlar yakaladık. Bunlardan birini değerlendirseydik maçın sonraki bölümü Galatasaray için zor geçecekti ama maalesef onu da yapamadık. Galatasaray’ı tebrik etmek lazım, iyi bir maç çıkardılar ve haklı bir galibiyet aldılar.”

Ertuğrul Sağlam, Süper Lig ve Türkiye Kupası’nda 24 günde 8 maç yaptıklarını, dar bir kadroyla mücadele etmenin sıkıntılarını yaşadıklarını ifade etti.

Ligde geçen hafta yendikleri Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki farkla ilgili bir soru üzerine Sağlam, “İki takım da geniş kadroya sahip, çok güçlü kadrolarla oynuyorlar. Fenerbahçe’nin bir avantajı, sadece ligde mücadele etmesi. Galatasaray, Türkiye Kupası ve Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele veriyor. Tabii üç kulvarda da yarışırken devre arasında 9 takviye yaptı. Böyle bir yoğunluğa kendilerini hazırladı. Fenerbahçe ile oynarken taraftarımızın desteğiyle iyi bir oyun ortaya koyduk. Ancak bu atmosferde böyle güçlü kadrolarla oynamak kolay bir iş değil” değerlendirmesinde bulundu.

Eskişehirsporlu futbolcu Hürriyet Göçer de İstanbul’a galibiyet için geldiklerini ancak bunu başaramadıklarını anlatarak, “Galatasaray baskılı başladı ve erken gol buldu. İkinci yarı iyi oynadık ve pozisyonlar bulduk. Gol atsaydık belki daha farklı olabilirdi ama bunu başaramadık” dedi.

Adewole Raheem Lawal ise maçın bazı bölümlerinde iyi oynamalarına rağmen istemedikleri bir sonuç aldıklarını vurgulayarak, en kısa sürede toparlanıp Avrupa kupalarına katılmak için gerekli mücadeleyi vereceklerini kaydetti.