SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eurosport’un haberine göre, Dünya Kupası'nda forma giyen en yaşlı futbolcu rekoru bu yaz el değiştirecek. Brezilya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan dev organizasyonda rekor eski bir Galatasaraylı oyuncu tarafından kırılacak.

Kolombiya basınında yer alan haberlere göre sarı kırmızılıların eski file bekçisi Faryd Mondragon, bu organizasyonda ülkesinin milli takımının kadrosunda yer alacak. Futbol hayatını, ülkesinin Deportivo Cali takımında devam ettiren Mondragon'un son maçlarda teknik direktör Pekerman tarafından kadroya dahil edildiği hatırlatılarak, oyuncunun tecrübesi nedeniyle Dünya Kupası kafilesine de dahil edileceği ifade edildi.

42 yaşındaki Mondragon böylece önemli bir başarının altına imza atmış olacak. Brezilya'daki organizasyonun oynandığı tarihlerde 43 yaşına girecek olan Mondi, hocasının kendisine görev vermesiyle, Roger Milla'nın rekorunu kırıp Dünya Kupası tarihinin en yaşlı futbolcusu unvanına sahip olacak.

DÜNYA KUPASI'NDA EN YAŞLI FUTBOLCULAR Roger Milla Kamerun 1994 42- Pat Jennings İngiltere 1986 41 Peter Schilton İngiltere 1990 40- Dino Zoff İtalya 1982 40 Ali Boumnijel Tunus 2006 40