SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En çok kazanan sporcular!

Yılın en çok kazanan sporcuları da belli oldu. Listenin zirvesinde, 78 milyon dolarlık kazancı ile ünlü golfçü Tiger Woods bulunuyor.
Golf dünyasının en büyük ismi Tiger Woods, 2013'ü, yılın en çok kazanan sporcusu olarak noktalıdı. Geçen ay Türkiye'de ziyaret eden Woods, bu sezon kazandığı 5 turnuva ve sponsorluk gelirleri sayesinde, yılı 78 milyon dolar gelirle kapatacak.
Woods'u, tenis dünyasının yaşayan efsanesi Roger Federer takip etti.
Federer, 2001 yılından bu yana en kötü sezonunu geçirse de, sponsorluk gelirleri sayesinde, servetini 72 milyon dolar daha büyüttü.
Son 8 ayı aşil tendonundaki sakatlık nedeniyle sahalardan uzak geçirse de, Kobe Bryant, 2013'ün en çok kazanan 3. sporcusu oldu.
Los Angeles Lakers'tan 28 milyon dolar kazanan Kobe, sponsorluk anlaşmaları sayesinde yılı 62 milyon dolar kazançla noktalayacak.
Kobe'yi, NBA'in en iyi oyuncusu olarak gösterilen Lebron James takip etti.
Son 2 sezonu NBA şampiyonu olarak noktalayan James'in kasasına bu yıl 60 milyon dolar daha gir
NFL oyuncuları Drew Brees 51 milyon dolar ile 5. sırayı, Aaron Rodgers 49 milyon dolar ile 6. sırayı aldı.
Golfçü Phil Mickelson'ın 49 milyon dolar ile yılın en çok kazanan 7. sporcusu olduğu listede, David Beckham 47 milyon dolar ile 8. sırayı aldı.
-İlk 10'u, Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi tamamladı. Ronaldo, 2013 yılı içinde 44 milyon dolar kazandı. Messi ise yılı 41 milyon dolar daha zenginleşerek kapattı.