SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın kurtuluşu…

8 Şubat 2014

Beşiktaş kurtuluş reçetesini buldu… Çok basit; Fernandes yoksa sorun da yok.

Aslında haftalar önce yapılması gereken bir hamleydi. Geç kalındı… Siyah-beyazlılar için adeta bir el freni gören Portekizli’nin yokluğunda her haliyle organize, istekli ve sürekli ileri giden bir Beşiktaş vardı sahada. Antep deplasmanı özellikle Sergen Yalçın’ın göreve gelişinden sonra geçilmesi zor bir engel haline gelmişti. Kara Kartal’ın dün geceki zaferi hem moral motivasyon hem de geride olmasına rağmen zirve yarışına tutunma anlamında çok büyük önem taşıyor.

Gereksiz panik hali

Haftalar sonra üst üste 2. maçını kazanan Bilic’in öğrencileri tıpkı sezonun ilk bölümünde olduğu gibi 2014 yılına da fena bir başlangıç yapmadılar. Salı günkü Kasımpaşa sınavının önemi G.Antep galibiyetiyle bir kat daha arttı.

Aylar sonra deplasmandan zaferle dönen siyah-beyazlılar için dün gece söylenecek tek olumsuz şey öne geçtikten sonra maçı bir türlü koparamama sendromu. Antep karşısında herşey güllük gülistanlık giderken Sapara’nın frikiğiyle farkın 1’e inmesi üzerine gereksiz bir panik hali başladı. Futbolcuları rahatlatması gereken Bilic yine bir hamlede bulunamadı ve Beşiktaş az kalsın beraberlik golünü kalesinde görecekti.

Franco daha iyi olacak

Olcay’ın goldeki kafa vuruşu çok klas. Sağdan inerken kısa mesafede sol ayağıyla mükemmel bir orta yapan Gökhan Töre her hafta üzerine koyuyor. İki haftadır çok iyi oynuyor, çıkışı sürüyor. Durgunluğunu üzerinden attı. Bir de şu topu kaybettiğinde en azından rakibin önünde dursa takımın vazgeçilmezi olacak. Franco, Cenk’in ayağından ceza alanı içerisinde kayarak aldığı topla nasıl bir futbolcu olduğunu gösterdi. Daha iyi olacak. Bir daha görüldü ki, Almeida’nın alternatifi kesinlikle Şişmanoğlu, Pektemek değil. Tolga’yı sakat sakat bu kadar sahada tutma zorunluluğu Beşiktaş’ın yedek kulübesindeki ismin çok güvenilmez olduğuna bir işaret.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek