SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, önümüzdeki yaz Liverpool’dan Luis Suarez’i transfer etmek için girişimde bulunmayacaklarını açıkladı.

Suarez’in artık gündemlerinde olmadığını belirten Fransız teknik adam, “Girişimde bulunduk ama sonuç alamadık. Bizim oyuncumuz olmadı. Konu kapandı.” ifadelerini kullandı.

Hafta sonunda karşılaşacakları Liverpool’u da değerlendiren Wenger, “En son oynadığımıza göre çok daha iyi durumda bir Liverpool var. Momentumu yakaladılar. Önümüzde çok zorlu bir ay var ve kazanırsak bizim için çok faydalı olacak. Anfield’daki taraftara her zaman saygı duymuşumdur. Orada güzel galibiyetlerimiz de oldu.” dedi.

Liverpool’un kaliteli futbolcularının bulunduğunun altını çizen deneyimli teknik adam, “Hücumda Sturridge, Suarez, Coutinho, Sterling ve Gerrard gibi usta ayakları var. Eğer kazanmak istiyorsak topa sahip olup Suarez ve Sturridge’i kalemizden uzakta tutmalıyız.” diye konuştu.

Wenger, sakat olan Wilshere’in bu maçta az da olsa görev alabileceğini belirtirken son maçta darbe alan Arteta’nın iyileştiğini belirtti.

Goal