SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldo’yu yaktı, kendi de yandı!

Atletic Bilbao karşılaşmasında Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo'ya çok kolay kırmızı kart gösteren hakem Gámez'e kötü haber...

Güncellenme: 10:36, 07/02/2014
Ronaldo’yu yaktı, kendi de yandı!

İspanya La Liga’da Atletic Bilbao-Real Madrid maçını yöneten hakem Miguel Ángel Ayza Gámez kötü performansından dolayı İspanya Hakemlik Teknik Komitesi tarafından 1 aylık dinlendirilme kararı alındı.

Ayza Gamez maçta Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo’ya direkt kırmızı kart göstermiş ve Portekizli yıldız bu kart yüzünden 3 maç ceza almıştı.

İspanyol medyasındaki haberlere göre; İspanyol hakem Ayza Gamez sadece 1 ay dinlendirilmeyecek ayrıca bu sezon sonuna kadar bir daha Real Madrid maçı yönetemeyecek ve La Liga’da önemi büyük maçlara sezon sonuna kadar çıkamayacak.

REAL MADRID’E UMUT

Miguel Ángel Ayza Gámez’in İspanya Hakemlik Teknik Komitesi tarafından 1 aylık dinlendirilme kararı alması sonucu harekete geçen Madrid yönetimi Ronaldo’nun 3 maçlık cezasının indirimi için İspanya Futbol Federasyonu Temyiz Komitesi’ne başvuru yaptı. Kurulun bugün (7 Şubat Cuma) toplanıp Ronaldo’nun cezasına itirazı değerlendirmesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:10:19,