SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferdöneminin en çok konuşulan isimlerinden olan Eskişehirspor’un genç oyuncusu Tarık Çamdal NTV Spor’dan Evren Göz’e özel açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor’la yaşadığı sorunlu kadro dışı günlerinde ağladığını itiraf eden genç futbolcu, ligde oynayacakları Galatasaray maçı için ise iddialı konuştu.

İşte Eskişehirsporlu futbolcunun sözleri:

“Eskişehirspor benim yuvam. Çünkü Almanya’dan geldiğimden beri 3. sezonumu geçiriyorum. Burası benim 2. memleketim oldu.

Burada kendimi güvende hissediyorum, herkes bana saygı gösteriyor. ben burada kaldığım için gerçekten mutluyum. Futbola konsantre oluyorum, ailem geliyor. İnşallah imzanın hakkını veririm.”

“Sıkıntılı bir dönemdi. İlk defa böyle bir şey yaşadım. Ailemle konuşuyorum, annem geldi benimle kaldı. TV izlemiyordum ve çıkan haberleri okumuyordum. Bana verilen programları uyguluyordum. Çok sıkıntılı bir dönemdi ağladığımı dönemler de oldu. Kimsenin yaşamasını istemem böyle şeyleri .İnsanı yıpratıyor, ama bu da bir tecrübe oldu. Çok huzurluyum burada inşallah performansım da yükselir ve yoluma devam ederim.”

“ESKİŞEHİR ÇOCUĞU OLDUM”

“Yeniden dönüş denemez, çünkü başkanımız ve yönetimle her gün telefonla görüşüyordum. Benim dışımda bazı şeyler oldu. Hiçbir yere demeç vermedim ve kendi hayatıma odaklandım. Kadro dışıydım ve kendime bakkmak zorundaydım. Antrenmanlara gidip geldim. Kulübe gelen teklifler vardı ama Eskişehirspor’un rızası olmadan hiçbir yer adımımı atmayacağımı söyledim. Almanya’dan Türkiye’ye geldim ve Eskişehir çocuğu oldum. Burada dilim de gelişti.”

“Başkan ve hocamın imzada büyük rolü var. Mesut başkan beni Almanya’dan getirdi. Hocamızla da 5-6 kez telefonla görüştük. Beni çok sevdiğini, burada çok sevildiğimi ve benimle devamlı çalışmak istediğini söyledi. Hep beraber görüştük. Bir ofisteydim. Menajerim vardı, hep beraber karar verildi ve imza atıldı.”

“Bize bu güne kadar nasıl destek verdilerse bu destek devam ederler. Anadolu takımları bize karşı çok zorlanıyorlar. Çok hırslı ve ateşli bir taraftarımız var. Eskişehirspor formasıyla şimdiye kadar ne yaptıysam daha fazlasını yapmaya çalışacağım.”

“GALATASARAY’DAN KORKMUYORUZ”

“Milli olmak çok güzel duygu. Eskiden Avrupa ve Dünya Şampiyonalar’ını izlerdik. Hayalim gerçek oldu. Çağrıldığımda çok heyecanlıydım. Ama sahada kendime güveniyorum ve oynayınca o heyecanım dindi. Fatih hocama ve Ertuğrul hocama teşekkür ederim.”

“Biz ligin 2. yarısına iyi başlayamadık. Bize yakışmayan sonuçlar aldık. Ama sonradan iyi toparlandık. İyi bir Fenerbahçe maçı çıkardık. Kendi evimizde 3 puanı hak ederek aldık. Galatasaray karşısında güzel bir maç bizi bekliyor. Böyle maçları seviyoruz. Bizim korkumuz yok. İstediğimiz futbolu ortaya koyabilirsek puan ya da puanlar alabiliriz.”

“Burada uzun bir kontrata imza attım. Takım olarak daha yükseklere çıkmak istiyorum Eskişehir’le. Sürekli forma giyiyorum ve inşallah bu devam eder. Kaptan olmak da istiyorum ilerleyen yıllarda. En büyük hayalim milli takımdan sonra Avrupa Kupaları’nda oynamak. İnşallah bu Eskişehir’de olur. İdolüm Gökhan Gönül.”

“Bu süreçte takım arkadaşlarımdan ve sahadan uzak kalmam beni çok üzdü. İmzayı atarken bile çok duygulanmıştım. Tesiste odalarımızı temizleyen anneleri, aşçıları bile çok özlemiştim. Takım arkadaşlarım yerli, yabancı hepsi benim ağabeyim gibi.”

(Sporx)

Yayınlanma Tarihi:00:04,