SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

22. Kış Olimpiyat Oyunları’nın yapıldığı Soçi Olimpiyat Parkı’nda Türk bayrağı törenle göndere çekildi.

Sahil bölgesindeki olimpiyat köyünün ana girişinde bulunan alanda gerçekleştirilen törene milli sporcular Kelime Çetinkaya, Sabahattin Oğlago, Tuğba Kocaağa ve Emre Şimşek antrenmanda oldukları, Alper Uçar ve Alisa Agafonova da henüz Soçi’ye gelmedikleri için katılamadı.

Türk kafilesi için düzenlenen törende Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, TMOK Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Türkiye Kayak Federasyonu Başkan vekili Mükremin Çepni, Türkiye Kayak Federasyonu idarecisi Abdullah Yılmaz ve Spor Genel Müdürlüğü idarecisi Çağlar Kurt hazır bulundu.

ISINBAYEVA SÜRPRİZİ

Kadınlar sırıkla atlamada dünya ve olimpiyat şampiyonu Rus atlet Yelena Isinbayeva da Türkiye için düzenlenen törene katıldı.

Neşe Gündoğan, Mükremin Çepni, Abdullah Yılmaz ve Çağlar Kurt’tan oluşan heyet tören alanına girdikten sonra yapılan anonsla Rus sporcu platforma geldi. Isinbayeva’nın anonsuyla marş eşliğinde önce olimpiyat bayrağı, Neşe Gündoğan’ın platforma çıkmasıyla da İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

Bayrak töreninin ardından TMOK Sekreteri Gündoğan, Isinbayeva’ya içerisinde cezve, fincanlar ve kahve bulunan Türk Kahvesi seti hediye etti. Rus sporcu da Gündoğan’a, ülkesine özel oyuncak bebek “Matruşka” verdi.

Daha sonra Gündoğan, tören alanında bulunan imza duvarına Türk kafilesi adına imzasını attı.

Törenden sonra Türk kafilesi günün anısına toplu fotoğraf çektirdi.

AÇILIŞ TÖRENİNDE BAYRAĞI ALPER UÇAR TAŞIYACAK

Olimpiyatların yarın yapılacak resmi açılış töreninde Türk bayrağını Alper Uçar taşıyacak.

Toplam 6 sporcunun mücadele edeceği oyunlarda buz dansında Alisa Agafonova ile beraber yarışacak Uçar, taşıyacağı ay-yıldızlı bayrakla kafilenin önünde yer alacak.

Yayınlanma Tarihi:15:05,