SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri Erciyesspor ile Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayan Beşiktaş, bir sonraki iç saha maçı olan Bursaspor sınavı için, İstanbul Valiliği'nden gereken izni bir türlü alamadı. Valilikte yarın yapılacak toplantıda bu talebini bir kez daha iletecek olan siyah-beyazlı kulübe, Galatasaray derbisinin uyarısı geldi.

Beşiktaş ile Bursaspor taraftarlarının arasında yaşanan husumet nedeniyle bu maçın çok büyük bir risk taşıdığını Beşiktaşlı yöneticilere ileten emniyet yetkililerinin, tribünlerden sahaya taraftarların girebilme olasılığının bulunduğuna dikkat çektiği öğrenildi. Bu karşılaşmanın Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanması halinde, rakip takım taraftarlarının yasaklı olmasına rağmen tribünlere sızabileceği uyarısında bulunan emniyet, maçın bu nedenle Kasımpaşa'nın sahasında oynanmasının daha uygun olacağını belirtti.

Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na gelecek taraftarların kombine sahibi olması nedeniyle işlerinin daha kolay olacağını söyleyen emniyet yetkililerinin, getirmek istedikleri bu yasakla, Beşiktaş'ın ikinci bir Galatasaray faciası yaşamasını engellemeye çalıştıkları bildirildi.

Milliyet