SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Herkes onun gibisini arıyor!

Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Felipo Melo yaptığı yapmadıkları ile gündeme otursa da sarı kırmızılı takıma yaptığı katkı tartışılmaz.

Güncellenme: 14:52, 06/02/2014
Herkes onun gibisini arıyor!

Maraton.com.tr’de yer alan habere göre, Galatasaray’ın Brezilyalı futbolcusu çoğu zaman eleştirilse de, yaptığı yapmadıkları ile gündeme otursa da sarı kırmızılı takıma yaptığı katkı tartışılmaz. Saha içerisinde çoğu zaman agresif oyun tarzı ile rakip takım oyuncuları, yöneticileri tarafından eleştiri oklarının hedefi olsa da onun çok aranan beğenilen tarzı olduğu bir gerçek.

Devre arası transferlere bakıldığında Trabzonspor’un yeni transferi Bourceanu için Melo kıyaslaması yapılıyor. En zor pozisyonlarda bile sakatlanmaktan korkmayan ve topa girerken gözünü bile sakınmayan bir futbolcu olduğu belirtilirken Melo’dan daha sert yakıştırması yapılıyor.

Gelelim Beşiktaş’a Jones kendini ise şöyle tanıttı: “Sahada iken forma için elimden gelen her şeyi yaparım. Bazen benim bu tavrım rakip oyuncular tarafından hoş karşılanmaz. Bazıoyuncuların takımda agresif kimliği üstlenmesi gerekiyor. Benim için önemli olan takımım 3 puan almasıdır. Galatasaray’da da Melo var. Sert oynarım ve sert oynamakla birlikte adil oynarım. Sarı kart görülmesi gereken durumlar var ve gerekirse bunu da yapabilirim. Dövmelerimin kariyerime ve aileme dair özel anlamları var. Melo ile karşı karşıya geleceğiz. Aynı karakterde oyuncularız. Umarız iyi bir savaş ve mücadele olur.”

Fenerbahçe’nin ise şimdilik bir Melo arayışı yok. Galatasaray’da Pitbull Melo, Trabzonspor’da Shrek Bourceanu, Beşiktaş’ta da Jermaine Jones daha ona bir isim verilmedi ya da bir lakabı var ama Jones daha söylemedi. Gol attığı bir karşılaşmada onun da ne tarz bir lakabı veya içinde gizlediği bir kahramanı var hep birlikte göreceğiz.

Yayınlanma Tarihi:14:51,