SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, Fenerbahçe ile ilgili Yargıtay kararı öncesi çok önemli seyahatlerin planlandığı ve görüşmelerin gerçekleştirildiği iddia edilmişti.

Osman Karakuş isimli hukukçunun Yargıtay kararı öncesi Yıldırım ile görüşen 3 cemaat üyesinden biri olduğu iddia ediliyordu. Aziz Yıldırım, Sabah’ın bu haberine Fenerbahçe resmi sitesinden yalanladı.

Tahkim Kurulu üyesi olan Osman Karakuş'un “paralel yapı”nın yargıdaki iki numaralı ismi olduğu iddia edilmiş Yıldırım'ın Candaş Tolga Işık ile yaptığı röportaja da göndermede bulunulmuştu. O röportajda ki şahsın Aziz Yıldırım'ın sözünü ettiği TFF'de görevli hukukçunun Osman Karakuş olduğu iddia edilmişti.

İşte Yıldırım'ın o açıklaması:

“Bugün tarihli Sabah Gazetesi'nin Ana sayfasında ve 16. Sayfasında yer alan ‘Paralel Yargının 2 Numarası' başlıklı haberde, şahsım hakkında bir takım değerlendirmeler ve yorumlar yapılmıştır.

Hakkımda yazılan bu değerlendirmeler gerçek dışı olup, ilgili haberde bahsi geçen Osman Karakuş isimli şahısla herhangi bir görüşmem olmamıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarım. Saygılarımla, Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı

Yayınlanma Tarihi:13:44,