SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, şampiyonluk stratejisinde iyi futbol ve görselliğin ikinci planda olmasını istedi, sadece kazanmaya odaklanmalarını belirtti.

Milliyet’in haberine göre; sezon başındaki hedefini, “Şampiyonluk, iyi futbol ve 100 gol” olarak belirleyen ve bunu oyuncularına aktaran sarı-lacivertlilerin teknik patronu, ikinci yarının başlamasıyla birlikte stratejisini değiştirdi, her şeyi galibiyet üzerine kurdu. Geriye kalan 15 maçta, iyi futbol ya da farklı sonuçlardan çok, takımın kazanması ve kayıpsız yoluna devam etmesini amaçlayan Yanal, artık kalan maçların çok zor geçeceğinin farkında… 3 ya da 4 farklı biten bazı maçlardan sonra bile tatmin olmayan Ersun hoca, öğrencileriyle yaptığı konuşmada, artık telafisi mümkün olmayan haftalara girildiğinin altını çizdi. Deneyimli teknik adam, oyuncularına artık önemli olanın kazanmak olduğunu futbolcularının beynine kazırken, 15 final karşılaşması oynayacaklarına da dikkat çekti.

Sarı-lacivertlilerin özellikle maç takvimi de, teknik heyetin gözünü korkutuyor. Eskişehir maçından sonra bu hafta Sivas deplasmanına çıkacak sarı-lacivertliler, bunun ardından da Kasımpaşa ile oynayacak. Eskişehir maçından ders alan Fenerbahçe'nin kurmayları, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile de deplasmanda karşılaşacaklarını düşünerek, bu maçlara puan farkını koruyarak gitmek istiyor.