SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunca (PFDK), 34 gün içerisinde toplam 209 bin lira cezaya çarptırıldı.

PFDK’nın 2 Ocak’taki kararında Es-Es’ler, 29 Aralık 2013’te Spor Toto Süper Lig’deki Torku Konyaspor maçında, “takım halinde sportmenliğe aykırı hareket” nedeniyle 9 bin lira ceza aldı. 28 Ocak’taki kararda da Eskişehirspor, 22 Ocak’taki Ziraat Türkiye Kupası A Grubu’ndaki Bursaspor maçında taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 10 bin lira, aynı müsabakada taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat dolayısıyla da 40 bin lira olmak üzere toplam 50 bin lira cezaya çarptırıldı.

Siyah-kırmızılı takım, PFDK’nın 30 Ocak’taki kararında 25 Ocak 2014’de oynanan Bursaspor-Eskişehirspor Spor Toto Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 30 bin lira, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 40 bin lira ceza aldı. 4 Şubat’taki kararda da Eskişehirspor Kulübü’nün, 29 Ocak’ta oynanan Eskişehirspor-Bursaspor Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin kupa kategorisi içerisinde gerçekleştirilen 2. ihlal olmasından dolayı 80 bin lira ile cezalandırılmasına karar verildi.