SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eczacıbaşı VitrA, DenizBank Şampiyonlar Ligi çeyrek final (Playoff 6) etabında eşleştiği Rus rakibi Omichka OMSK REGION ile ilk maçını, yarın (6 Şubat Perşembe), saat 14:00’te (TSİ), deplasmanda yapacak.

Athletic Concert Complex ‘V. Blinov OMSK Salonu’nda oynanacak mücadeleyi Jan KRTICKA (CZE-Çek Cumhuriyeti) ve Igor PORVAZNIK (SVK-Slovakya) yönetecek. Deplasmandaki ilk maçı kazanıp, İstanbul’a avantajla dönmeyi hedefleyen Eczacıbaşı VitrA, Omichka OMSK REGION ile çeyrek final ikinci maçını, 13 Şubat Perşembe günü saat 20:30’da Burhan Felek Voleybol Salonu’nda yapacak.

Omichka OMSK Takımı’nın başarılı bir ekip olduğunu belirten Eczacıbaşı VitrA Antrenörü Lorenzo Micelli “Dörtlü final öncesi son rakibimiz ve bu etaba kadar gelen her takım, son dörde kalmak için büyük mücadele verecektir. Bu nedenle bu maçlar çok daha zor olacaktır. Biz de bunun farkında olarak, galip gelmek için tüm gücümüzle bu son iki maça asılacağız. Takımımızın bu maçları geçip, dörtlü finale kalacağına inanıyorum” dedi.

Eczacıbaşı VitrA Takım Kaptanı Esra Gümüş ise “Uzun zamandır Rus rakibimiz olmamıştı. Hava şartları, saat farkı, ulaşım gibi nedenlerle zor bir deplasman. Dörtlü final için son hedef rakibimiz Omichka OMSK Takımı’nı önce deplasmanda, sonra da kendi evimizde yenip, dörtlü finale kalmak istiyoruz. Bunun için daha dikkatli bir oyun sergileyip, son sayıya kadar vazgeçmeden mücadelemizi sürdüreceğiz” ded

Yayınlanma Tarihi:12:00,