SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, ligde aldığı sonuçlardan sonra yarışın bir hayli gerisinde kaldı. Bordo mavililer ile lider Fenerbahçe arasında 15 puanlık fark bulunuyor.

Trabzonsporluların hayal kırıklığı yaşamasının bir başka sebebi daha var; devre arası transfer döneminin neredeyse boş geçirilmesi.

Taraftarlar, yola “Berbatov’dan daha iyisini alacağız” sözüyle yola çıkan ancak orta alana alternatif olacak Rumen Alexandru Bourceanu’yu transfer eden İbrahim Hacıosmanoğlu yönetimine tepki göstermeye başladı.

TARAFTAR AÇIKLAMA BEKLİYOR

Trabzonspor yönetimi, transfer ile ilgili bir açıklama yapmadı. Başkan Hacıosmanoğlu’nun gündeminde ise sıklıkla olduğu gibi yine Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım vardı.

“MRA topun ağzında”

Bu arada yönetim de ligde alınan sonuçların faturasını Teknik Direktör Mustafa Reşit Akçay’a kesmek üzere… Akçay, UEFA Avrupa Ligi’nde alınan sonuçlar için koltuğunu güvencede görüyor ancak yönetime yakın çevrelerde durum o kadar da parlak değil.

Mustafa Reşit Akçay için yoğunlaşan eleştirilere başkan İbrahim Hacıosmanoğlu kısa bir süre öncesine kadar göğüs geriyordu ancak o da savunmaktan vazgeçmiş gibi görünüyor.

Trabzonspor camiasından ligde alınacak başarısız ilk sonucun sonrasında Mustafa Reşit Akçay ile yolların ayrılacağı, alternatif bulunursa bunun için sonuçların da beklenmeyeceği haberleri geliyor.

TRTSpor