SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milliyet’te yer alan habere göre, Fenerbahçe Ülker’in sakatlığı nedeniyle sezonu kapatan Gasper Vidmar’ın yerine İspanya’nın CB Canarias takımından transfer ettiği Karadağlı oyuncu Blagota Sekulic İstanbul’a geldi.

Sekulic, sağlık kontrolünden geçtikten sonra akşam antrenmana katılacak ve Türkiye Kupası finalleri için Ankara’ya uçacak kafilede yer alacak.

OBRADOVİC AÇIKLAMIŞTI Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic, Anadolu Efes ile oynadıkları Beko Basketbol Ligi maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, Vidmar’ın sakatlığı sonrası kadrolarını güçlendirmek için Karadağlı oyuncu Blagota Sekulic’i renklerine kattıklarını açıklamıştı.

İşte Obradovic’in o sözleri: “Sekulic’i transfer ettik, yarın (bugün) takıma katılacak. Çok iyi istatistikleri olan, tanıdığımız bir oyuncu. İstatistik tabii iyi ama önemli olan karakterdir. İyi olduğu için transfer ettik. Tabii ki onun da zamana ihtiyacı olacak. Çok zor bir anda, çok hızlı bir seçim yapmak zorunda kaldık. Sekulic, İspanya Ligi’nde çok başarılı bir oyuncu. Hem sayı krallığı var hem de ribauntları açısından da çok önemli bir oyuncu. Önceden çalıştığım bir basketbolcu. Partizan’da da oynamıştı. İstatistikler açısından çok iyi. O yüzden aradık, o da gelmek istedi”

Yayınlanma Tarihi:15:16,