SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rizespor 2 Puan Kaybetti!

4 Şubat 2014

İki tarafa yaramayan bir skor çıktı Karadeniz'den. Oyunu ileriye ve pozitif oynayan ev sahibi Çaykur Rizespor'du. Maçın son anına kadar 1 gol için uğraştı. Trabzonspor, deplasmanda mağlup olmamak için sahaya çıktığını zaten belli etti. İlk ve ikinci devrede çok net pozisyonlar üretip gol yapamamak, şansızlıktan çok yeni transferlerin Karadeniz havasına alışamaması olabilir. Rıza Çalımbay takıma kattığı yeni oyuncularla takımının temposunu artırmış. Fizik güçleri de yerinde. Trabzonspor,'gel üstüme gel' diyerek ortayı açtı. Maçın adamı Adrian'dı desem, kimseyi kafaya almış olmam. Neden Adrian dedik? 100 metre koşarak, yere düşmeden, eli belinde takılıp 90 dakikayı tamamladığı için. Onu göremeyen Mustafa Akçay'a ne demeli? Eğer Emre çıkıp, Adrian kalıyorsa kenar yönetiminin oyuna bakışı sorgulanmalıdır. Üç gün once Trabzon'a gelip 2 idmana çıkan Özer oynuyor, Henrique son on dakikaya kadar kulübede kalıyorsa ve takım yarım saat santraforsuz ileriye gidemiyorsa, mesele forvet meselesinden başkadır. Siz ne olduğunu anladınız.

Rizespor, Trabzonspor'a 1 gol atamadığı için Trabzonspor şanslı. Mustafa Akçay da, mağlup olmadığı için sevinebilir. Ama nereye kadar? Kontrollü oyun, kontra atak futboluyla olması gereken yerde kalmaya devam eder. Rizespor, sağdan, soldan, ortadan, havadan heryerden denedi. Onur her zamanki gibi kaleci farkını gösterdi. Üzücü olan Trabzonspor'un net 3 pozisyon bulamaması.Sevindirici olan, iki şehir arasındaki barış ortamının devam etmesi.

Rizespor puana ihtiyacı varken, Rize taraftarı temiz futbol lehine tezahüratlarda bulunuyor. Eskiden duymadığımız şeyleri duyuyoruz. Demek ki Rizeli uyanıyor. Takıma da takviyeler yaptılar. Ne yalan söyleyeyim Rizespor kazansın istedim; çünkü daha çok ihtiyacı olan Rize'ydi. Trabzonspor her hafta kan kaybederken Onur'u büyüyor.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek