SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor Asbaşkanı ve Taraftar Sorumlusu Mustafa Pekçetin, “Taraftarımızdan, Türkiye Futbol Federasyonu’nun çirkin ve kötü tezahürat konusundaki cezai yaptırımlarıyla ilgili hassasiyet göstermelerini rica ederiz” dedi.

Pekçetin, yaptığı yazılı açıklamada Manisaspor’un bu sezon “çirkin ve kötü tezahürat” nedeniyle 13 bin ve 26 bin lira para cezası aldığını kaydetti.

PTT 1. Lig’in 24. haftasında oynanacak Orduspor maçında tribünlerden yükselecek en ufak kötü tezahüratta para ceza alacaklarını vurgulayan Pekçetin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Orduspor karşılaşmasında tribünlerden yükselecek en ufak kötü tezahüratta ise devamlılık aranmaksızın 52 bin lira para cezası ile karşı karşıya geleceğiz. Çirkin ve kötü tezahürat bir sonraki hafta da tekrar ederse 105 bin lira para cezasıyla karşı karşıya geleceğimiz gibi iç saha maçımızda da taraftarımızın desteğinden yoksun kalacağız.

Çirkin ve kötü tezahürat konusunda 1965 Manisaspor Taraftarlar Derneği ile yapacağımız ortak çalışmalara da stadyuma gelen bütün taraftarlarımızın destek vereceğine inanıyoruz. Manisasporumuzu, büyük taraftarımızın desteğinden yoksun bırakmamak hepimizin öncelikli görevi. Artık stadımızda takımımıza destek verdiğimiz süre zarfında maçta, maçtan önce ve sonra küfür etmeyelim, ettirmeyelim.”

Yayınlanma Tarihi:14:46,