SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor’un Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan, “Biz ligdeki sıralamada, 8’in altında hiçbir dereceyi kabul etmiyoruz” dedi.

Yolbulan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Elazığspor ile oynadıkları maçı kazanmalarından dolayı mutlu olduklarını ve tribünleri dolduran tüm taraftaralara teşekkür ettiğini söyledi.

Taraftarın kendisine yönelik yaptığı tezahüratlarından dolayı onur duyduğunu anlatan Yolbulan, “Takıma sahip çıkılması çok daha önemli. Kardemir Karabükspor, ilimizin en önemli değerlerinden biri. Buna hep beraber sahip çıkmamız lazım. Ligde kolay maç yok. Ligin kaçıncısı ile oynarsanız oynayın, puan cetvelinde yeriniz ne olursa olsun her maç çok zor” diye konuştu.

Ligin ikinci devresine başlandığını ve bu nedenle her takımın hesap yaptığını anlatan Yolbulan, şöyle devam etti:

“İkinci yarıya girdiğimizden dolayı herkesin hesap kitap dönemi başladı. Bir puan bile artık alt sıralarda bulunan takımlar için altın değerinde. Gençlerbirliği ile oynayacağımız maçı kazanarak çıkışımızı sürdürmek istiyoruz. Gençlerbirliği maçından da puan ve puanlar alacağımıza inanıyorum. Biz ligdeki sıralamada, 8’in altında hiç bir dereceyi kabul etmiyoruz. Puan cetveli artık ikiye ayrıldı diyebiliriz. 27 puan altı ve üstü olarak. Önemli olan bizim için ligdeki yerimizi sağlama almak.”