SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“G.Saray’da hayalim gerçek oldu”

Galatasaray'ın yeni transferi Burdisso: "Her futbolcu gibi benim de hayalimde büyük bir takımda oynamak vardı. Bu hayalim gerçek olduğu için çok mutluyum" dedi.

Güncellenme: 15:42, 04/02/2014
“G.Saray’da hayalim gerçek oldu”

Galatasaray’ın Arjantin’in Boca Juniors takımından sezon sonuna kadar kiraladığı savunma oyuncusu Guillermo Burdisso, transferi hakkında, “Hayalim gerçek olduğu için çok mutluyum” dedi.

Transferinin açıklanmasının ardından GSTV’ye açıklamalarda bulunan Arjantinli futbolcu, transferinin hiç beklenmedik şekilde çok çabuk geliştiğini belirterek, “Her futbolcu gibi benim de hayalimde büyük bir takımda oynamak vardı. Bu hayalim gerçek olduğu için çok mutluyum. Hayalim Galatasaray’da gerçek oldu” diye konuştu.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray forması giymek için sabırsızlandığını anlatan Burdisso, “Şampiyonlar Ligi, herkesin oynamak isteyeceği bir ligdir. Ben de bir an önce Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray formasını giymek istiyorum. Hem Türkiye’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde elimden geleni yaparak takımıma yardım etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“İLK BAŞTAKİ GÖREVİM DEFANS YAPMAK “

Öncelikli görevinin defans yapmak olduğunu kaydeden 25 yaşındaki oyuncu, duran toplarda gol aramayı da sevdiğini dile getirdi.

Burdisso, gol atarak takımına katkıda bulunmak istediğini belirterek, “İlk baştaki görevim defans yapmak ve takıma gol yedirmemek. Ondan sonra duran toplarda ileri çıkmayı ve gol atmayı seviyorum. Umarım öncelikli görevim olan defansı yapıp, sonra da gol atarak takıma katkıda bulunurum” şeklinde konuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde Chelsea ile zorlu maçlara çıkacaklarını hatırlatan Burdisso, “Çok önemli iki maç bizi bekliyor. Kulüp düzeyinde baktığımızda en önemli organizasyon Şampiyonlar Ligi. Galatasaray’ın amacı her zaman bir üst tura geçmektir. Ben de takımıma en iyi şekilde yardım edip, takımımla bir üst tura çıkmak istiyorum” diye görüş belirtti.

“UMARIM SEZON SONUNDA SATIN ALMA OPSİYONUM KULLANILIR”

Burdisso, sarı-kırmızılı takımda sezon sonuna kadar iyi işler yaparak Galatasaray’da kalmak istediğini söyledi.

Boca Juniors, Inter, Roma ve Genoa’da oynayan ağabeyi Nicolas Burdisso’yu örnek aldığını vurgulayan savunma oyuncusu, şunları kaydetti:

“Ağabeyim çok önemli takımlarda oynadı. Ben de onun yolunda ilerliyorum. Kendisi benim için çok önemli bir örnek. Umarım ben de onun gibi bir kariyere sahip olurum. Bu anlamda Galatasaray’da önemli bir adım attığımı düşünüyorum. Umarım sezon sonuna kadar iyi iş çıkartırım. Satın alma opsiyonum kullanılır ve Galatasaray’da kalırım.”

Fenerbahçe derbisi hakkındaki bir soru üzerine Burdisso, “Derbilerle ilgili çok tecrübem var. Burada da hocam bana şans verirse sadece Türkiye’de değil dünya çapında bilinen bir derbide elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım” şeklinde sözlerini tamamladı.