SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Bursaspor ve Fenerbahçe maçlarının moral ve motivasyonuyla Akhisar’a gittiklerini bildirdi.

Sağlam, Eskişehirspor Kulübü’nün resmi internet televizyonu olan ESES TV Online’a yaptığı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası’nda yaptıkları Bursaspor maçının gruptaki iddialarını sürdürmeleri açısından önemli olduğunu belirterek, gruptaki son iki maçın ise adeta final niteliğinde geçeceğini kaydetti.

Gruptaki her takımın aynı beklentiler içinde olduğunu vurgulayan Sağlam, şunları ifade etti:

“Gruptaki düğüm son maçta çözülecek. Bunun için Akhisar’dan iyi bir sonuçla dönmemiz gerekiyor. Kazanıp dönersek bu bizi iyi bir yere getirecek. Grup liderliği içinde avantaj oluşturacak. Oyuncularımız da maçın öneminin oldukça farkında. Son olarak oynadığımız Bursaspor ve Fenerbahçe maçlarının moral ve motivasyonuyla Akhisar’a gidiyoruz. Yarın iyi bir karşılaşma oynayarak hem gruptaki iddiamızı devam ettireceğiz hem de cumartesi oynayacağımız Galatasaray maçı için camianın umutlarını yukarıya taşıyıp takımın motivasyonunu artıracak havayı oluşturmak istiyoruz. O yüzden tüm benliğimizle ve tüm ruhumuzla bu karşılaşmaya hazırlanıyoruz.”

“Güzel günler yaşayacağız” Sağlam, transferin son gününde takıma katılan Raheem Lawal’in çok genç ve gelecek vadeden bir futbolcu olduğuna değindi.

Lawal’in gelecekte adından oldukça fazla söz ettireceğini dile getiren Sağlam, şunları belirtti:

“Onun da katılımıyla Alfred N’Diaye’den boşalan alana takviyemizi yaptık. Ligin sonuna kadar bu kadroyla devam edeceğiz. Taraftarlarımızdan isteğim ‘bu futbolcu neden oynuyor, diğeri neden oynamıyor’ şeklindeki yorumları bir kenara bırakıp, kadromuzda bulunan her futbolcunun motivasyonunu artıracak, moralini en üst seviyeye çıkaracak ve dolayısıyla performansından en üst düzeyde faydalanabileceğimiz ortamı onlara sunmak olacaktır. Kadrodaki oyuncuların hepsinin bizim için çok değerli olduğu gerçeğiyle hareket ederek, her oyuncumuzdan sezon sonuna kadar nasıl daha üst seviyede faydalanabiliriz, onların performansını artırabiliriz diye düşünürken, onlar da bize destek verecek. İnşallah hep beraber çok güzel günler yaşayacağız.”