SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Boşu boşuna hayal kurmayın

4 Şubat 2014

Fenerbahçe Eskişehirspor'a yenildi. Galatasaray da Bursa'yı 6-0 yenince aradaki puan farkı 7'ye indi. Gazetelerde, televizyonların spor programlarında boy gösteren kelli felli spor yazarları başladılar, “İşte Galatasaray'ın ayak sesleri” diye bağırmaya… Neymiş efendim, Galatasaray aradaki 7 puan farkı kapatıp, sezon sonunda şampiyon olacakmış. Matematiksel olarak “İmkansız” diyemem. Ama mantık olarak olmaz. Fenerbahçe gibi tıkır tıkır, makine düzeninde futbol oynayan bir takımın bu kadar farkın kapanmasına izin vereceği akıl karı bir durum değil. Galatasaraylı dostlarıma göre bu durum akıl karı… Sarı-kırmızılılar pazar günü çok güzel bir futbol oynayarak haklı bir galibiyet aldı. Temennim bundan sonra da aynı futbolu oynayıp kazanmaları. Zaten ligde rekabet olmazsa tadı tuzu kalmaz. İki köklü takımımızın da lig sonuna kadar rekabet içinde olmaları keyif verir. Bunlarara bir de Beşiktaş katılırsa lig daha da güzel hale gelir. Fenerbahçe ligin ilk yarısında Karabükspor maçında kötü gidişatın sinyallerini zaten vermişti. Ersun Yanal'ın aklını başına toplayıp takıma yine kazanma hırsını vermesi lazım. Varsayımlara göre; bu hafta Konyaspor'a mağlup olan Sivasspor, Fenerbahçe'yi yenecek. Galatasaray da Eskişehir'i geçecek, aradaki fark 4'e düşecek. Eeee sonra? Ligin bitimine yakın Fenerbahçe TT Arena'ya gelecek. Üç puan da oradan inecek. Kaldı mı arada bir puan! Tabii aradaki maçlarda iki takım da hiç tökezlemeyecek! Bana göre bu varsayımlar hayalden ibaret. Bu durumu özetleyecek bir sürü atasözü var. Ama burada dillendirmek istemem. Arif olana da zaten tarif gerekmez.

Bir bildiğin varsa açıkla!

Beyaz TV'de yayınlanan Beyaz Futbol adlı programı geçenlerde haklı olarak eleştirdim. Çünkü ekranı horoz dövüşüne çevirdiler. Amaç reyting almak. Önceki gün Rasim Ozan Kütahyalı ile Ertem Şener devreye fazla girmedi. Ama yine bir bomba patlattılar. Eski hakem Ahmet Çakar, Galatasaray-Bursaspor maçında şike olduğunu ima etti. Önce Bursaspor'u övdü övdü, sonra şike ithamıyla karşı karşıya bıraktı. Galatasaray bu sözler üzerine hemen devreye girdi ve avukatlarına talimat verdi. Hem kanala hem de Ahmet Çakar'a ağır tazminatlar içeren davalar açılacak. Bursaspor da aynı yolla hesap soracak. Sormaları da gerekiyor zaten. Yoksa bu tip dayanaksız konuşanların sayısı daha da artar. Reyting uğruna her şeyi yaparlar.

G.Saray'a Dany yardımı!

Beşiktaş'a akıl sır erdirmek mümkün değil. Galatasaray'ın elinden çıkarmak istediği Dany'yi kiralayıp, ezeli rakiplerinin yabancı kontenjanını boşalttılar. Derken, Dany'nin ülkesindeki bir internet sitesine “Beşiktaş'a kendimi ispat edip Galatasaray'a yeniden dönmek için geldim” diye açıklama yaptığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Bu haber özellikle siyah-beyazlı taraftarların tepkisini çekti. Kim olursa olsun, transfer ettiğin bir oyuncunun böyle bir açıklama yapmasına bozulur. Zaten yapılan resmi açıklama sonrası bu sözler yalanlandı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek