SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü Başkanı Erkan Körüstan, Özlüce Tesisleri’nde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Haftasonu Galatasaray’a karşı hem camiamızı, hem bizi, hem futbolcularımızı üzen mağlubiyet aldık” diyen Körüstan, “Tabii ki bu yaraları çok çabuk sarmaya çalışacağız. Böyle bir mağlubiyet almak istemezdik. Hesapta olmayan bir şey. En kısa zamanda inşallah unuturuz” dedi.

“CEZA SÖZ KONUSU DEĞİL”

“Futbolculara ceza verilecek mi?” sorusuna Körüstan, “Çok güzel futbol oynayan bir takımımız vardı. Biz aileyiz. Futbol sorunları aile içinde çözülür. Bu kadar bizi sevince boğduktan sonra tek mağlubiyetle ceza verilmesini uygun bulmuyoruz. Ceza söz konusu değil. En kısa sürede toparlayacaklardır” yanıtını verdi.

“PİNTO İÇİN HABER BEKLİYORUZ”

Pinto ile ilgili soruyu yanıtlayan Körüstan, “Pinto Bahia takımına transfer olmak istiyordu. Neticelenmedi. Onlar da bizden adım bekliyor galiba,. Bekliyoruz. Teklifimizi sunduk. Pinto’nun yüzde ellisi Bursaspor’un. Karşı kulüpten cevap bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“BATALLA İÇİN ÇİN KULÜBÜNDEN TEMİNAT İSTEDİK”

Batalla için Çin kulübünden teminat istediklerini söyleyen Başkan Körüstan, “Batalla için Çin’den teklif vardı. Transfer bedelini yükseltecekler ama teminat istedik. Teminat vermiyorlar. Orada enteresan şeyler oluyor o yüzden güvenemedik peşin para olursa Batalla’yı verebiliriz. 3 milyon Euro’nun üzerine daha fazla çıkabiliriz dediler” dedi.

“TAKIMA GÜVENİYORUZ”

Takıma ve teknik heyete güvendiklerini sözlerine ekleyen Körüstan, “Sivasspor maçıyla beraber kupada ne yapacağımızı gösterecekler. Takıma ve teknik heyetimize güveniyoruz. Kötü bir günümüzde yakalandık inşallah bundan sonra bir daha olmaz” diye konuştu.

SİVASSPOR MAÇI HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Öte yandan, Bursaspor Ziraat Türkiye Kupası A grubu 5’inci hafta maçında deplasmanda karşılaşacakları Sivasspor maçı hazırlıklarını Özlüce Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla sürdürdü. Antrenmana sakatlığı bulunan Şamil Çinaz katılmadı.