SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz, 11-19 Mart’ta Antalya’da yapılacak Dünya Gençler Wushu Şampiyonası’na ilişkin, “Şampiyonada 10 altın madalya hedefimiz var, inşallah bunu gerçekleştiririz” dedi.

Akyüz, Türkiye’de gerçekleşecek şampiyona için hazırlıkların başladığını söyledi.

Antalya’da iyi bir dünya şampiyonası organize edeceklerini belirten Akyüz, “Şampiyonaya 70-80 ülkenin katılmasını bekliyoruz. Tanıtım filmi için arkadaşlarımız çalışıyor. Ayrıca, diğer organizasyon hazırlıklarımız da sürüyor. Kentteki oteller hazırlanıyor, tanıtım faaliyetlerimiz yürütülüyor” diye konuştu.

Akyüz, Türkiye’nin wushu sporunda dünyada önemli bir ülke haline geldiğini vurgulayarak, şampiyonanın Türkiye’de gerçekleşmesinin bu açıdan önemli olduğunu dile getirdi.

Şampiyonada ev sahibi olmanını avantajını kullanmak istediklerini ifade eden Akyüz, “Çok kabiliyetli sporcularımız var. Bu çocuklarımızı kamplarla en iyi şekilde hazırlayacağız. 2012’deki şampiyonada 12 madalya almıştık, inşallah bunu daha çok yapmak istiyoruz. Şampiyonada 10 altın madalya hedefimiz var, inşallah bunu gerçekleştiririz” ifadesini kullandı.

Akyüz, milli takımın Sakarya’da kampa girdiğini belirterek, çalışmaların en iyi şekilde devam ettiğini, Çin’deki hocalardan da destek sağlayacaklarını sözlerine ekledi.