SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor karşısında alınan mağlubiyet Fenerbahçe’nin deplasmanlardaki sıkıntısını bir kez daha ortaya koyarken teknik direktör Ersun Yanal ise önce soyunma odasında takımını ayağa kaldırdı ardından da tribüne gidip taraftarın gönlüne su serpti… Zorlu 90 dakikanın ardından soyunma odasında oyuncularının üzgün olduğunu gören Yanal, moral vermek amacıyla kısa bir konuşma yaptı…

‘BİZE İNANIN YETER'

Vatan’ın haberine göre; Mağlubiyetleri bireysel değil, takım olarak değerlendirmek gerektiğini belirten Yanal, “Takım olarak maçı kaybettik. Yakaladığımız pozisyonlar gol olsa farklı bir tablo ortaya çıkardı… Bu takımı bu noktaya siz getirdiniz. Mücadelenizle, yüreğinizle, buna benzer birçok maçı çevirdiniz. Bu sefer olmadı. Canınız sağ olsun. Şimdi herkes yanındaki arkadaşını teselli etsin ve ayağa kaldırsın. Daha kazanacak çok puan, alınacak çok galibiyet var ve bunu da yine birlikte yapacaksınız” sözleriyle ekibinin kendine gelmesi için çaba harcadı.

Ardından ise Yanal basın toplantısı ve yayıncı kuruluşa konuşmasının ardından stat çevresinin boşalması için içeride tutulan sarı-lacivertli taraftarların yanına gitti. Stat ışıklarının kapanmasına aldırmayan Yanal, seyircilerle ayaküstü sohbet ederken, “Gerçekten çok özür dileriz. Bu mağlubiyet yaşandı ama sene sonuna baktığımızda F.Bahçe’yi şampiyon olarak göreceksiniz. Hepimiz çok üzgünüz. Tekrar özür dileriz. Birlikte güzel günler yaşayacağız, bize inancınızı kaybetmeyin” ifadeleriyle de taraftarın üzüntüsünü bir nebze de olsa hafifletti.

Yayınlanma Tarihi:08:34,