SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

McGregor’dan Beşiktaş günleri

İngiltere Premier Lig takımlarından Hull City'nin İskoçyalı kalecisi Allan McGregor, katıldığı bir İngiliz TV programında İstanbul ve Beşiktaş günlerini anlattı.

Güncellenme: 12:07, 03/02/2014
McGregor’dan Beşiktaş günleri

11 yıllık Rangers tecrübesinden sonra İskoç kulübün yaşadığı maddi zorluklardan dolayı takımı alt lige düşürülen Allan McGregor, bedelsiz bir şekilde Beşiktaş’a transfer olmuştu.

2012-2013 sezonunda Samet Aybabalı Beşiktaş’ın kalesini koruyan McGregor, yediği hatalı goller ile Türk basınında gündem olmuş, hatta Beşiktaş taraftarı tarafından protesto bile edilmişti. Sezon sonunda 1.8 milyon Euro karşılığı Beşiktaş’tan İngiltere’nin Hull City takımına transfer olan McGregor, hala İstanbul’da yaşadığı günleri unutamadığını söyledi. McGregor, “İstanbul benim için çok iyi bir deneyim oldu. Ayrıca İstanbul çok güzel bir şehir. İstanbul’da en çok etkilendiğim şey trafikti. İstanbul’da trafik tam bir kabustu. Ben Londra trafiğini kötü sanırdım, ta ki İstanbul trafiğini görene kadar. İnsanlar ise çok yardımsever ve iyiler” dedi.

Beşiktaş’taki takım arkadaşları hakkında da konuşan McGregor, takımda iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu ama İngilizce konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi. İskoç kaleci, “İngilizce çok konuşan yoktu. Sadece bazı yabancı oyuncular ve Türk kökenli olup başka ülkelerde doğan oyuncular iyi derece İngilizce biliyordu” dedi. Türk futboluna da değinen Allan McGregor, “Bence Türk futbolunun standartları çok iyi. Tabii ki bir Premier Lig olamaz sonuçta. Premier Lig dünyanın en iyisi, ama Türkiye’de de kaliteli takımlar ve futbolcular var. Türk liginde futbol bize göre daha yavaş oynanıyor. Belki iklim koşullarından dolayı böyle olabilir” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:05,