SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kral’ın doğum günü kutlaması muhteşemdi

3 Şubat 2014

G.SARAY sezonun en iyi futbolunu oynadı. Bunu yaparken rakibi Bursaspor'u sahadan sildi. Yeşil-beyazlıların karamboller haricinde organize bir atak geliştirdiklerine şahit olmadık. Sarı-kırmızılılar'da kaleci Muslera'dan başlayıp en uçtaki Drogba'ya kadar devam eden bütün oyunculara baktığımızda hemen hemen tamamı görevini eksiksiz yaptı. Sadece Burak beklenenin altındaydı.

SNEİJDER Türkiye'ye geldiğinde bazıları ‘Yararlı olur mu olmaz mı?' tartışmalarına girmişti. Onlara en iyi cevabı bu maçta veren Sneijder, yıldızlaştı.

MELO'YA ayrı bir parantez açmamız gerekir. Eğer elinizde onun gibi bir oyuncu varsa sorun yok… Melo, bu performansıyla Brezilya Milli Takımı'na gitmeyi çoktan hak ediyor. Şu an Türkiye liglerinde oynayan futbolcuların içinde takımına en yararlı olanı Melo'dur. Hem savunma yönüyle hem de hücuma katkısıyla fark yaratıyor. Bursa'ya baktığımızda, rakibin baskısı neticesinde topu oyuna sokmakta çok zorlandılar. Pas yüzdeleri oldukça düşüktü. Takım halinde felaket haldeydiler. 7 maçtır kaybetmeyen Bursa, dün tanınmaz durumdaydı. Bunda G.Saray'ın üstün mücadele azminin etkisi büyüktü. ‘Taçsız Kral' Metin Oktay'ın doğum gününde sarı-kırmızılı futbolcular muhteşem bir kutlama yaptı. Bu sonuç gösterdi ki, sezonun ilk yarısında F.Bahçe'nin zirvede bu kadar yalnız kalmasındaki sebep G.Saray'ın bir türlü rayına oturmamasıydı. Bursa galibiyetinin ardından sarı-kırmızılılar, F.Bahçe'yi şampiyonluk yarışında rahat bırakmayacağını gösterdi. Hakem Mete Kalkavan başarılı bir maç yönetti. Yardımcılar birkaç hatalı ofsayt kararı verdi ama dünkü futboldan sonra bunları kimse hatırlamayacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek