SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ligin 21. haftasında Bursaspor ile yapacağı karşılaşmayı Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynamaya hazırlanıyor.

Siyah beyazlılar, sezonun ikinci yarısında iç saha maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynamayı kararlaştırmıştı. Yönetim kurulu bir süre önce yaptığı toplantıda Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nı ikinci yarıda kullanmamayı ve ilk 8 haftada olduğu gibi yine Olimpiyat Stadı'nı tercih etmeyi uygun görmüştü.

Ntvspor’un haberine göre; 19. haftada oynanan Kayseri Erciyesspor maçı Olimpiyat Stadı'nda oynandı. Beşiktaş karşılaşmadan 3-2 galip ayrılsa da teknik heyet ve futbolcular stadyumdan memnun kalmadıklarını yönetime iletti.

Maç esnasında havanın sıcaklığının sıfırın altına düşmesinin yanı sıra esen sert rüzgarın futbol oynamaya elverişli olmadığına dikkat çeken teknik heyet, doğu tribününü tamamen boş olmasının da oyuncuları olumsuz etkilediği yönetime aktardı. Bakım çalışması nedeniyle bir süre daha kapalı tutulacak 27 bin kapasiteli doğu tribününün tamamen boş olması, ambiansın normal şartlarda da iyi olmadığı statta daha olumsuz bir hava yarattı. Tüm bu olumsuzlukların üstüne maça gelen taraftar sayısının 7 bin civarında kalması yönetimi harakete geçirdi.

HAFTA İÇİNDE TEMASLARA BAŞLANACAK

Bu şartların şubat ayının ikinci haftasında oynanacak Bursaspor karşılaşmasında da benzer şekilde olacağının tahmin edilmesi nedeniyle yönetim kurulu Bursaspor maçını Kasımpaşa Stadı’nda oynanmasını planlıyor.

Bu hafta içinde temaslara başlayacak olan yönetim kurulu, Bursaspor ile oynayacakları maçı Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynama talebini Kasımpaşa Kulübü’ne iletmesi tahmin ediliyor.