SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İnanılmaz hakem hataları!

1 FIFA Weekly, son sayısında en çok konuşulan halem hatalarını sıraladı. 'Bu kadarı da olmaz' dedirten hatalardan oluşan foto galeride İngiltere Milli Takımı dikkat çekiyor. İşte konuşulan hakem hataları...
2 FRANSA – İRLANDA: 2009 Thierry Henry topu eliyle kontrol etti ve Gallas skoru 1-1 yaptı. Böylece İrlanda’nın dünya kupasına katılma hayalleri paramparça oldu.
3 SCHALKE – BASEL: 2013 4 Schalke’li futbolcu ofsayt pozisyonundaydı.Ancak gol geçerli sayıldı. Bu karşılaşmanın ardından da Basel turnuvanın dışında kaldı.
4 SUWON BLUEWINGS – AL SADD: 2011 Saha içinde sakat bir oyuncu yerde yatarken hakem oyunu devam ettirdi. Al Sadd takımı bu pozisyonun devamında gol atarak skoru 2-0 yaptı.
5 HOFFENHEIM – LEVERKUSEN: 2013 Kale ağlarındaki delik Stefan Kiess-lings’in kafa vuruşunda topun dışardan gelmesine rağmen gol değeri kazanmasına izin verdi.
6 MANCHESTER UNITED – LILLE: 2007 Lille kalecisi serbest vuruş öncesinde takım arkadaşlarını baraj kurmaları için yönlendirirken, hakem serbest vuruşun kullanması için işaretini verdi ve Ryan Giggs de topu ağlarla buluşturdu.
7 ANDERLECHT – LA LOUVIERE: 2004 Uzak mesafeden çekilen çok sert bir şut havada patladı ve patlayan top filelerle buluştu. Ancak hakem golü verdi. Karar yaklaşık bir ay sonra düzeltildi ve maç tekrar edildi.
8 GÜNEY KORE – İTALYA: 2002 Hakem ilk önce İtalya’nın bariz golünü vermedi. Daha sonra Francesco Totti’yi kendisini kandırmaya yönelik hareket yaptığı gerekçesiyle oyundan attı.
9 BAYERN – FC NÜRNBERG: 1994 Bundesliga tarihindeki ilk “Hayali gol”... Hakem, gol olmamasına rağmen Tomas Helmer golü atmış gibi hayal etti.
10 İNGİLTERE – ARJANTİN: 1986 Diego Maradona’nın ‘Tanrı’nın Eli’ golü futbol tarihindeki yerini aldı.
11 NGİLTERE – ALMANYA: 2010 44 yıl sonra gelen intikam... Lampard şutunu çektikten sonra top üst direğe çarptı ve ardından gol çizgisini geçti. Ancak hakem bunu görmedi ve oyunu devam ettirdi.
12 İNGİLTERE – ALMANYA: 1966 Futbol tarihinin en tartışmalı kararı... Ancak bir şey çok açık: Atılan bu ihtilaflı gol İngiltere’nin dünya şampiyonu olmasına yardımcı oldu.
13